preloder

Archiwum

Kwiecień jest ostatnim miesiącem, w którym można przekazać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017 na organizacje pożytku publicznego. Taką organizacją jest ZHP, a za nim każda jego drużyna czy hufiec. Przypominając naszym bliskim o wpisaniu w numerze KRS 273799 zapewnimy naszej jednostce kilka dodatkowych złotówek, które w mądrości druzynowych i komendantów hufców nie powinny pójść na marne. Poniżej znajdziecie oznaczenia, które należy wpisać w polu „cel szczegółowy”, by środki na pewno trafiły do właściwego hufca bądź drużyny.

Realizując postanowienia pkt. 4 Uchwały Komendy Chorągwi Gdańskiej ZHP nr 32/2017  z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie promocji, ewidencji, podziału i rozliczenia środków finansowych zebranych w ramach 1% dla ZHP na rzecz Chorągwi Gdańskiej ZHP w 2018 r. publikujemy listy oznaczeń kodowych jednostek (beneficjentów końcowych 1%) na rok 2018, przekazane przez Hufce:

• Bytów
  • Czarna Woda
  • Gdańsk-Portowa
  • Gdańsk-Śródmieście
  • Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa
  • Gdynia
  • Kartuzy
  • Kościerzyna
  • Kwidzyn
  • Lębork
  • Malbork
  • Miastko
  • Puck
  • Rumia
  • Sopot
  • Starogard Gdański
  • Tczew
  • Wejherowo
  • Ziemi Słupskiej

oraz obowiązujące w Komendzie Chorągwi.

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Marek Boraczyński
Skarbnik Chorągwi Gdańskiej ZHP

Zespół Finansowo-Księgowy Chorągwi Gdańskiej zaprasza na Wiosenną Akcję Warsztatową Aktywnych, składającą się z:

1. Warsztaty dla kwatermistrzów i księgowych HALiZ – 14.04.2018 r.
Obowiązkowe dla osób planujących pełnić funkcję kwatermistrza lub księgowego HALiZ,
którzy nie odbyli przeszkolenia w ubiegłym roku.
Zgłoszenia do 05.04.2018 r.

2. Warsztaty uzupełniające dla chętnych kwatermistrzów (po przeszkoleniu) oraz skarbników,
komisji rewizyjnych i pełnomocników HALiZ – 12.05.2018 r.
Zgłoszenia do: 05.05.2018 r.

Godziny warsztatów zostaną doprecyzowane niebawem 🙂

Dodatkowa Składka Członkowska Zadaniowa dla każdego z warsztatów: 15 złotych
Link do zgłoszeń: www.tinyurl.com/ChG-WAWA2018
Na wszystkie pytania szczegółowe odpowie
phm. Ewa Deręgowska – 515 102 733
ewa.deregowska@zhp.net.pl

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Marek Boraczyński
Skarbnik Chorągwi

Przed nami szalenie ważne rocznice – 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecie istnienia ZHP. Z tej okazji przy współpracy z Lasami Państwowymi jedziemy sadzić las w Leśnictwie Dywan (Nadleśnictwo Lipusz).
Szczegółów szukajcie u swoich komendantów hufców! Do nich też zgłaszajcie swoje ekipy zadrzewiaczy 🙂

Koordynator wydarzenia: hm. Agnieszka Święcicka, Zastępca Komendanta Chorągwi ds. programu
Więcej informacji: program@gdanska.zhp.pl

Z harcerskim pozdrowieniem,