Formy kształcenia

grafika Filip Bardo

Letnie Kursy Drużynowych MAK 2017

Zapraszamy na Kurs Drużynowych 2017 trzech metodyk: zuchowej, harcerskiej oraz starszoharcerskiej "Galaktyka".

Zapiszcie sobie w kalendarzach: 10-16 sierpnia!

Warsztaty "Sytuacje intymne w pracy wychowawczej"

Warsztaty "Sytuacje intymne w pracy wychowawczej" skierowane są do pełnoletnich instruktorów ZHP. Celem warsztatów jest przygotowanie instruktorów do podejmowania tematyki intymności, poszanowania godności i rozwoju seksualnego w codziennej pracy wychowawczej.
Warszawa 5-7 maja 2017 r.
Koszt: 35 zł.

Warsztaty dla opiekunów prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich

Komisja Stopni Instruktorskich Chorągwi Gdańskiej oraz Szkoła Instruktorska MAK  zapraszają na Warsztaty dla opiekunów prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich.

Warsztaty przeznaczone są dla podharcmistrzów oraz harcmistrzów.
Termin: 11 lutego 2017
Godzina: 10:00 do 14:00
Miejsce: Dom Harcerza
Zgłoszenia do 8 lutego poprzez formularz

Jesienna Akcja Kształceniowa

Szkoła Instruktorska Chorągwi Gdańskiej Macierzysta Akademia Kształcenia ma zaszczyt zaprosić instruktorów na pierwszą Jesienną Akcję Szkoleniową.
Na grafikach umieszczono podstawowe informacje o każdej z form.
Pytania proszę kierować na adres mak@gdanska.zhp.pl.
Link do zgłoszeń http://tnij.org/jak2016
Termin zgłoszeń na kursy mija 24 października 2016 roku.
Znajdź z nami odpowiedź na pytanie "JAK?" :)

Kurs Kadry Kształcącej "Kuźnia"

Szkoła Instruktorska Chorągwi Gdańskiej "Macierzysta Akademia Kształcenia" zaprasza podharcmistrzów lub osoby z ukończonym kursem podharcmistrzowskim na Kurs Kadry Kształcącej "Kuźnia"
fot. Zofia Cebula

Kurs drużynowych 2017 „GALAKTYKA”

Minął miesiąc od kiedy uczetsnicy kursu organizwanego przez Macierzystą Akademię Ksztalecnia wysruszyli w galaktyczną podróż przez świat metodyk i metodyki.

Dokumenty dotyczące kształcenia w ZHP

Standardy kursów w ZHP - aktualne do 31.12.2017

Uchwałą nr 173/2017 z dnia 3 stycznia 2017 r. Główna Kwatera ZHP wprowadziła okres przejściowy do dnia 31 grudnia 2017 roku, w którym można stosować dotychczasowe regulacje dotyczące standardów kursów: przewodnikowskiego, drużynowych zuchowych, drużynowych harcerskich, drużynowych starszoharcerskich, drużynowych wędrowniczych, podharcmistrzowskiego, komendantów szczepów, namiestników, kadry kształcącej, członków KSI i komendantów hufców.

Kształcenie kadry w ZHP i standardy kursów - aktualne od 3.01.2017

Od dnia 3 stycznia 2017 roku można też korzystać z nowych standardów kursów: przewodnikowskiego, drużynowych zuchowych, drużynowych harcerskich, drużynowych starszoharcerskich, drużynowych wędrowniczych, podharcmistrzowskiego, zaś SI/ChZKK i CSI ZHP mogą korzystać z Mapy Kompetencji do budowania programów kursów przygotowujących do funkcji na poziomie hufca, chorągwi i Związku. Od 1 stycznia 2018 roku obowiązywać będą już tylko poniższe standardy kursów.

Seminarium

Seminarium harcmistrzowskie

„Wizerunek instruktora - sprawa prywatna czy narzędzie wychowawcze?" - to temat najbliższego seminarium harcmistrzowskiego organizowanego przez chorągwianą Komisję Stopni Instruktorskich i Szkołę Instruktorską MAK. Zapraszamy w sobotę 16.01.2016 r.
Warsztaty dla opiekunów prób instruktorskich

W sobotę 17. października MAK i Chorągwiana KSI organizują w Kolbudach warsztaty dla opiekunów prób instruktorskich. Warsztaty są stowarzyszone z trwającym kursem podharcmistrzowskim „Spoiwo”, ale otwarte również dla chętnych z zewnątrz.
MAK

Ostatni dzwonek do zgłoszeń

Szkoła Instruktorska Chorągwi Gdańskiej ZHP Macierzysta Akademia Kształcenia zaprasza na kurs członków harcerskich komend hufców.
Kurs phm

Dwa tygodnie do końca złoszeń

Kurs podharcmistrzowski "Spoiwo", jak wskazuje nazwa, pracować będzie w zakresie łączenia, wzrastania. Mnóstwo małych elementów, połączonych razem, może dać monumentalne kontrukcje. Jeżeli "dobre harcerstwo" ma się trzymać stabilnie i przetrwać największe próby, musi mieć silne i trwałe łączenie. SPIOWO.

Kurs Podharcmistrzowski "Spoiwo"

Szkoła Instruktorska Chorągwi Gdańskiej ZHP - Macierzysta Akademia Kształcenia zaprasza na Kurs Podharcmistrzowski "SPOIWO".

Wędrownictwo

Kurs Drużynowych Wędrowniczych "Dzika Droga"

MAK zaprasza w te wakacje na wędrujący kurs druzynowych, który zakończy podróż w tym samym miejscu, gdzie następnego dnia zacznie się Wędrownicza Watra 2015. Brzmi ciekawie?
Kurs drużynowych

Kurs metodyczny w wakacje 2015

Macierzysta Akademia Kształcenia zaprasza do odbycia Kursu Drużynowych z zakresu metodyki zuchowej, harcerskiej lub starszoharcerskiej. Kurs odbędzie się w terminie 17-23.08.2015 r. w Rekowie k. Lęborka.
Kurs Komendantów hufców

Kurs komendantów hufców

Trwa nabór na kurs członków harcerskich komend hufców. I TY możesz sprawdzić się na funkcji skarbnika, organizatora czy w końcu lidera ogromnego zespolu instruktorskiego - komendanta hufca.
Kurs MAK

Kurs Kadry Programowej i Namiesników

Macierzysta Akademia Kształcenia zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą programową

MAK zaprasza na Kurs Podharcmistrzowski

Celem kursu jest dostarczenie wiedzy i umiejętności potrzebnych do zdobycia stopnia podharcmistrza oraz do prowadzenia zespołów instruktorskich i pracy w nich.

MAK zaprasza na Kurs Kadry Kształcącej

Celem kursu jest dostarczenie wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w zespole kadry kształcącej.