Dokumenty, materiały, wnioski

Dokumenty dotyczące kształcenia w ZHP

Standardy kursów w ZHP - aktualne do 31.12.2017

Uchwałą nr 173/2017 z dnia 3 stycznia 2017 r. Główna Kwatera ZHP wprowadziła okres przejściowy do dnia 31 grudnia 2017 roku, w którym można stosować dotychczasowe regulacje dotyczące standardów kursów: przewodnikowskiego, drużynowych zuchowych, drużynowych harcerskich, drużynowych starszoharcerskich, drużynowych wędrowniczych, podharcmistrzowskiego, komendantów szczepów, namiestników, kadry kształcącej, członków KSI i komendantów hufców.

Kształcenie kadry w ZHP i standardy kursów - aktualne od 3.01.2017

Od dnia 3 stycznia 2017 roku można też korzystać z nowych standardów kursów: przewodnikowskiego, drużynowych zuchowych, drużynowych harcerskich, drużynowych starszoharcerskich, drużynowych wędrowniczych, podharcmistrzowskiego, zaś SI/ChZKK i CSI ZHP mogą korzystać z Mapy Kompetencji do budowania programów kursów przygotowujących do funkcji na poziomie hufca, chorągwi i Związku. Od 1 stycznia 2018 roku obowiązywać będą już tylko poniższe standardy kursów.

Zmiany w kształceniu kadry w ZHP

Na stronie dokumenty.zhp.pl pojawiły się dokumenty wnoszące zmiany dotyczące kształcenia w ZHP.

Zachęcam do zapoznania się ze zmianami - wszelkie informacje dostępne są na stronie https://zhp.pl/zmianywksztalceniu/

Główne zmiany dotyczą filozofii Odznak Kadry Kształcącej - nowe zasady obowiązywać będą od 1 kwietnia 2017 roku.

Zmiany dotyczące standardów kursów wejdą w życie 1 stycznia 2018 roku, a 1 stycznia 2019 zaczną obowiązywać nowe wymogi dotyczące Zespołów Kadry Kształcącej.