Ośrodki i bazy

Ośrodki i bazy - Sezonowe

Harcerska Baza Obozowa "Nasiczne"

Adres: Nasiczne , 38-713 Lutowiska, Caryńskie 2
Komendant: hm. Artur Pałucki
Numer telefonu: 507 489 670
Adres email: nasiczne@gdanska.zhp.pl; nasiczne.bieszczady@op.pl
Strona www: www.nasiczne.bieszczady.pl

W przepięknym zakątku Polski, w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, nad krystalicznie czystym potokiem górskim, znajduje się nasza baza. Świetna lokalizacja pomiędzy Połoniną Caryńską a Połoniną Wetlińską umożliwia organizowanie atrakcyjnych wycieczek pieszych, rowerowych i konnych. Do atutów naszej bazy należy również bliskość dwóch jaskiń. Niczym niezakłócona cisza i niepowtarzalny leśny klimat gwarantują wszystkim zdrowy i aktywny wypoczynek. Po prostu kraniec świata i wymarzone miejsce na obóz, kolonie, biwak.

Harcerska Baza Obozowa "Cedron"

Adres: ul. Kalwaryjska 1, 84-200 Wejherowo
Komendant: pwd. Rafał Hebel
Numer telefonu: +48 609 168 792
Adres email: cedron@wejherowo.zhp.pl
Strona www: www.cedron.wejherowo.zhp.pl

Baza Obozowa Cedron składa się z 13 piętrowych domków mieszczących 110 miejsc noclegowych, pola namiotowego z możliwością podłączenia prądu, zaplecza kuchennego i sanitarnego (toalety, umywalki, prysznice z ciepłą wodą), boiska trawiastego do piłki siatkowej, sceny (o wymiarach 7m/8m) oraz miejsca na ognisko. Ponadto Baza dysponuje parkingiem samochodowym.

Baza Obozowa Hufca ZHP Malbork

Adres: Papiernia, gmina Lipusz, powiat kościerski
Komendant: phm. Radosław Zieliński
Numer telefonu: 55 272 28 72
Adres email: malbork@zhp.pl
Strona www: www.hufiecmalbork.pl

Baza posiada kuchnię, stołówkę dla 200 osób, boisko, dwie łaźnie z natryskami, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Położona jest w lesie iglastym nad jeziorem Lubiszewskim, które zapewnia możliwość uprawiania żeglarstwa. Podczas sezonu w bazie zatrudniony jest ratownik WOPR. Obozy pod namiotami rozmieszcza się w odległości 100-400 metrów od bazy.

Harcerska Baza Obozowa w Starym Karpnie

Adres: Stare Karpno, gm. Lipusz
Komendant: pwd. Adam Pastuszka
Numer telefonu: 501 853 339, 502 410 475
Adres email: stare.karpno@wp.pl
Strona www: www.starekarpno.zhp.pl

Baza znajduje się w sercu Pojezierza Kaszubskiego, nieopodal Lipusza. Ukryta jest w głębi lasów pełnych jagód i grzybów nad brzegiem jeziora Stare Karpno. Można tu spędzić mile czas na obozie, biwaku lub rajdzie. W brzozowo - sosnowym lesie znajduje się duża polana z boiskiem do gry w piłkę nożną, siatkówkę i drewniany budynek dla harcerzy odwiedzających to miejsce poza sezonem wakacyjnym. Pozostałe miejsce jest idealne na rozbicie waszych namiotów. Podczas obozów letnich działają kuchnia i stołówka.

Harcerska Baza Obozowa w Olpuchu

Adres: Olpuch, 83-431 Stary Bukowiec
Komendant: hm. Patrycja Błoch
Numer telefonu: 513 926 837
Adres email: olpuch@gdansk.zhp.pl
Strona www: www.olpuch.gdansk.zhp.pl

Olpuch - to miejscowość znajdująca się na Kaszubach, w okolicach malowniczych krajobrazów i jezior, 17 km od Kościerzyny. Baza obozowa umiejscowiona jest nad jeziorem Chądzie, w lesie sosnowym - idealnym miejscu na obóz harcerski o charakterze survivalowym.

Harcerska Baza Obozowa Czernica

Adres: HBO Czernica poczta: Męcikał, 89-632 Brusy, woj. Pomorskie
Komendant: hm. Maciej Szafrański
Numer telefonu: 58 622 04 24
Adres email: biuro@zhp.gdynia.pl
Strona www: www.czernica.zhp.gdynia.pl

Usytuowanie bazy w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, nad jeziorem Dybrzk zapewnia świetne warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, żeglarskiej. Baza posiada port ze sprzętem pływającym, strzeżone kąpielisko, dwie świetlice do prowadzenia zajęć, boisko do gry w piłkę, wiatę ogniskową, pawilon z prysznicami, miejsce do mycia z bieżącą wodą, stołówkę. Obiekt może przyjąć w sezonie wakacyjnym ok. 350 osób. Dysponujemy głównie namiotami 10-osobowymi z wyposażeniem i domkami turystycznymi dla zuchów.

Harcerska Baza Obozowa w Gostomku

Adres: Gostomko, gm. Lipusz
Komendant: hm. Artur Glebko
Numer telefonu: b/d
Adres email: sekretariat@gdanska.zhp.pl
Strona www: b/d

Gostomko - wieś na Poj. Kaszubskim otoczona lasami leżąca nad jez. Gostomskim i na turystycznym Szlaku Kamiennych Kręgów. Oferujemy: zakwaterowanie w środku lasu, 100 m od jeziora, 1500 m od stołówki; doskonałe tereny na wędrówki, czyste wyznaczone kąpielisko strzeżone; sprzęt obozowy; możliwość organizacji spływu kajakowego; pożywną, ekologiczną i urozmaiconą kuchnię; osłoniętą stołówkę; całodobową opiekę medyczną; dostęp do pryszniców z ciepłą wodą; drewno na pionierkę; współpracę w młodym, instruktorskim gronie.

Harcerska Baza Obozowa "Wygonin"

Adres: wieś Wygonin, gmina Stara Kiszewa
Komendant: pwd. Marcin Wasilewski
Numer telefonu: 607-830-062
Adres email: hbowygonin@gmail.com
Strona www: www.facebook.com/HBOWygonin

Nasza Baza położona jest na pograniczu Kaszub i Kociewia, nad jeziorem Wygonin, w małej letniskowej wsi o tej samej nazwie. Baza mieści się w murowanym, ceglanym budynek po starej wiejskiej szkole, w którym przez cały rok oferujemy 45 miejsc noclegowych w 2 salach wieloosobowych i 2 pokojach 4 osobowych. W budynku do dyspozycji gości znajdują się również toalety, mała kuchnia i sala świetlicowa z kominkiem. Wszystkie pomieszczenia bazy są odremontowane. Na terenie Bazy posiadamy zadaszoną stołówkę z kolejnym kominkiem, miejsce ogniskowe, teren rekreacyjno-sportowy, oraz miejsce do rozstawiania namiotów. W sezonie letnim istnieje możliwość organizacji obozów pod namiotami, zarówno na terenie Bazy, jak i w oddalonym o około 300 metrów, sosnowym lesie. Posiadamy sprzęt obozowy dla 200 osób oraz zaplecze kuchenno-sanitarne niezbędne do organizacji obozów i kolonii.

Harcerska Baza Obozowa "Azymut"

Adres: ul. 1-go Maja 17 A, 77-100 Bytów
Komendant: pwd. Monika Deja
Numer telefonu: 662 718 059
Adres email: bytow@zhp.pl
Strona www: b/d

Baza położona na pięknym pojezierzu bytowskim, gdzie oprócz lasów, zróżnicowanego terenu, urokliwych miejsc i miłych ludzi, znajduje się wiele jezior o bardzo przejrzystych wodach. Już 500 m od bazy znajduje się najbliższe kąpielisko, a ok. 5 km od bazy usytuowane jest drugie najwyższe wzniesienie na Pomorzu - Góra Siemierzycka. Czyste powietrze i spokojna okolica to warunki idealne do dobrego wypoczynku, natomiast sąsiedztwo wielu atrakcyjnych przyrodniczo i kulturowo miejsc zapewni dobrą zabawę każdemu. Dostępne na miejscu jest pole namiotowe, miejsce ogniskowe, murowane łazienki z prysznicami o wysokim standardzie, stołówka, świetlica, stała kuchnia murowana wraz z zapleczem. Idealne miejsce na każdą okazję.
Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku