Materiały dla mediów

fot. Maciej Kołek

Ponad tysiąc harcerzy i harcerek w Sopocie - XXX Rajd Rodło

18 maja, w wyjątkowy sposób, zakończył się XXX Rajd Rodło. Po dwóch dniach wędrówek szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, reprezentacje hufców uczestniczyły w Turnieju Hufców.
Reprezentacja Hufca Starogard Gd.Fot. Bogdan Mierzejewski

Betlejemskie Światło Pokoju już w Gdańsku!

Ponad 200 harcerzy i harcerek przywitało na Długim Targu w Gdańsku światło skautowego braterstwa i przyjaźni, które z Betlejem, przez Austrię i Słowację dotarło do Polski.
Fot. https://www.facebook.com/zlotkadry

Zlot Kadry ZHP zakończony

Ponad 300 harcerzy i harcerek uczestniczyło podczas Zlotu Kadry ZHP w Leśnej Hucie w trzech formach szkoleniowych dostosowanych do funkcji, które pełnią w organizacji.

Kolejny Rajd Rodło za nami

Na rynku w Starogardzie Gdańskim miał swój finał XXIX Harcerski Rajd RODŁO organizowany przez Chorągiew Gdańską ZHP. Rajd odbywał się w dniach 23-26 maja 2013.

Zapraszamy na Rajd Rodło!

Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP organizuje kolejną edycję największego pomorskiego rajdu harcerskiego - XIX Rajd Rodło. W dniach 23-26 maja 2013 r. harcerze będą wędrować szlakami Ziemi Kociewskiej

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie w Gdańsku

Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom i władzom Gdańska odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 17.00 na Długim Targu. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!

Chorągiew Gdańska ZHP z nowym programem rozwoju

W Gdańsku zakończył się X Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Gdańskiej ZHP. Jego celem było przyjęcie nowego programu rozwoju na lata 2012-2017.
Dh. Weronika Pyda-Ledwoń i jej spartakiadowa "drużyna". Fot. Maciej Kołek

Jak było na Spartakiadzie? - Za rok też przyjedziemy!

30 września 2012 r. w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku zakończyła się XLVI Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich. Uczestniczyło w niej 334 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników.
Spartakiada HDWiŻ. Puck 2011 r. Fot. Janosz Józefczyk

XLVI Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na XLVI Spartakiadę Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich, która odbywać się będzie w dniach 27-30 września br. w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku.
Fot. Janosz Józefczyk

Druh Prezydent odwiedził nas w Czernicy!

22 sierpnia 2012 r. w Harcerskiej Bazie Obozowej „Czernica” w Borach Tucholskich odbyło się spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki Anny Komorowskiej z harcerzami.

Spotkanie Prezydenta RP z harcerzami

22 sierpnia 2012 r. (środa) o godz. 17.30 w Harcerskiej Bazie Obozowej „Czernica” w Borach Tucholskich (Czernica, gmina Brusy) Prezydent RP Bronisław Komorowski spotka się z uczestnikami kursu drużynowych Macierzystej Akademii Kształcenia Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Mistrzowski wolontariat na EURO 2012

Wszyscy bacznie obserwujemy poczynania piłkarzy podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Ale nie tylko oni są bohaterami tych mistrzostw…
Fot. Hanna Piotrowska

Prezydent: krzyż harcerski jest wspólnym znakiem

Krzyż harcerski jest wspólnym znakiem, wspólną busolą wyznaczającą kierunek harcerskiej drogi - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości objęcia protektoratu nad Ruchem Harcerskim.
Zdjęcie zbiorowe po apelu. Fot. J. Józefczyk

Malbork zdobyty!

735 uczestników na 10 trasach przeszło łącznie ok 13 000 km! 88 lat dzieliło najstarszego i najmłodszego uczestnika Rajdu. Co działo się na XXVIII Harcerskim Rajdzie Rodło?

Harcerze będą oblegać Malbork

Czy wiesz, że 100 tysięcy harcerzy uczestniczących dotychczas w Rajdzie Rodło mogłoby przenieść zamek w Malborku o 10 m? Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP już po raz 28 organizuje największy pomorski rajd harcerski - Rajd Rodło.
Fot. Anna Szczodrowska, www.trojmiasto.pl

Betlejemskie Światło Pokoju już w hufcach!

15 grudnia na Długim Targu w Gdańsku odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom z hufców Chorągwi Gdańskiej ZHP i społeczeństwu województwa pomorskiego.

Betlejemskie Światło Pokoju w Gdańsku

Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w naszej Chorągwi odbędzie się 15 grudnia 2011 r. o 17:00 na Długim Targu w Gdańsku (w okolicach pomnika Neptuna). Już dzisiaj zachęcamy redakcje do relacjonowania uroczystości przekazania Światła w oraz do zaproszenia harcerzy do udziału w audycjach realizowanych w czasie przedświątecznym.

Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przygotowują się obecnie do największej akcji przedświątecznej odbywającej się na terenie całego kraju – Betlejemskiego Światła Pokoju. Wiele środowisk harcerskich od 11 grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia będzie brało udział w wyjątkowej sztafecie przekazując płomień rozpalony w Grocie Narodzenia w Betlejem, tak by trafił on wprost do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i szpitali.