Betlejemskie Światło Pokoju 2011

Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w naszej Chorągwi odbędzie się 15 grudnia 2011 r. o 17:00 na Długim Targu w Gdańsku (w okolicach pomnika Neptuna).  Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.45 w Domu Harcerza w Gdańsku wigilią instruktorską, w której udział biorą Komendanci Hufców oraz zaproszeni goście. Reprezentacje hufców naszej Chorągwi serdecznie zapraszamy na godzinę 16.30 do uczestnictwa w przemarszu spod Domu Harcerza w Gdańsku na Długi Targ, gdzie uroczyście przekażemy Światło.

Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przygotowują się do największej akcji przedświątecznej odbywającej się na terenie całego kraju – Betlejemskiego Światła Pokoju. Wiele środowisk harcerskich od 11 grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia będzie brało udział w wyjątkowej sztafecie przekazując płomień rozpalony w Grocie Narodzenia w Betlejem, tak by trafił on wprost do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i szpitali.

10 grudnia 2011 roku w Wiedniu odbędzie się uroczystość ekumeniczna wraz z przekazaniem Światła przedstawicielom organizacji skautowych z różnych krajów Europy. Następnie, 11 grudnia 2011 r. Światło dotrze do Polski. Skauci słowaccy oficjalnie przekażą nam Betlejemski Płomień podczas uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem (godz. 10.00). Tego samego dnia Światło dotrze do Krakowa i Częstochowy by stamtąd rozpocząć swoją piękną drogę przez cały kraj.

Więcej informacji o harcerskiej akcji na stronie swiatlo.zhp.pl.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Gdańsku.

hm. Hanna Piotrowska
Komendantka Chorągwi Gdańskiej ZHP
--
phm. Karol Gzyl
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP


‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku