HAZ 2017 w Hufcu Rumia

Podczas tegorocznych ferii zimowych zuchy i harcerze z Rumi i Redy nie próżnowali. Największa liczba uczestników pojechała na 6 dni do Kłanina.
Były tam zuchy i harcerze z drużyn: 6 RWDH, 7 DHZB, 11 HDCzB, 13 HDZB, 17 RDH, 20 RDHCzB, 20 GZ, 20 RSHCzB, 21 HDCzB, 22 GZ, 25 DSHCzB Kniejołazy, 28 GZ, 33 DHCzB, PDH przy SP Nr 9 w Rumi oraz PDH przy SP Nr 6 w Redzie. Na Kaszuby pojechało prawie 100 zuchów, harcerzy i instruktorów, by zmierzyć się z legendą kaszubską o Stolemach. Było mnóstwo atrakcji. Uczestnicy lepili figurki Stolemów z masy solnej, zwiedzili skansen kaszubski w Nadolu, gdzie dowiedzieli się jak żyli dawni Kaszubi. Wzięli udział w przejażdżce wozami konnymi ze Słajszewa nad morze. Harcerze przyozdabiali w kaszubskie wzory przyborniki kaszubskie, a zuchy zdobywały sprawność stoczniowca. Harcerze starsi przez cały okres zimowiska zajęli się projektem REAKTYWACJA STOLEMÓW, gdzie realizowali różne zadania związane z legendą. Wszyscy wspólnie bawili się na kominkach, na których gościli gawędziarze i kabareciarze kaszubscy ucząc różnych zwrotów i piosenek kaszubskich. Nauczyliśmy się wielu nowych piosenek, pląsów, a w piątkowe popołudnie podsumowaliśmy nasze wiadomości na harcerskim i zuchowym biegu. Niektórzy złożyli Obietnicę Zucha, złożyli Przyrzeczenie Harcerskie, zdobyli nowe stopnie i zuchowe gwiazdki. Kilka osób otrzymało wymarzone barwy swojej drużyny. Wszyscy na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i fotografie z naszymi kaszubskimi gośćmi.

22 Gromada Zuchowa „Dzielni Odkrywcy” odkrywała świat na zajęciach w szkole i uczestniczyła w wycieczce do Gdańska, gdzie brała udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej. Zuchy były również w multikinie na filmie „Sing”

Czas nam minął bardzo szybko, teraz zaczynamy szykować się do obozu letniego.
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
phm. Aleksandra Piotrowska
Skarbnik
Hufiec ZHP Rumia

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku