Wyprawa zagraniczna wędrowników na Litwę

W dniach 15-17 kwietnia 100 Gdańska Drużyna Wędrownicza "SOMNIUM" z hufca Gdańsk- Portowa odwiedziła Wilno - wyruszyliśmy tam w ramach Zdobywania znaku służby przyjaźni.
Piątek spędziliśmy w podróży, a po przyjeździe do stolicy Litwy czekali na nas harcerze z ZHP działającego na Litwie. Sobotę poświecilismy na zwiedzanie miasta, towarzyszył nam druh z 13 Wileńskiej drużyny harcerskiej "czarna trzynastka" - okazał nam całe miasto z najciekawszymi zakamarkami. Zwiedzanie nie mogło obyć się bez zjedzenia tradycyjnego litewskiego dania "cepeliny" w towarzystwie świeżego kwasu chleblwego". Po południu wybraliśmy się nad jedyny wodospad w Wilnie.
Wieczorem uczestniczyliśmy we wspólnym świeczkowisku z harcerzami z ZHP na Litwie. Wymienilismy się doświadczeniami, poznaliśmy nowe piosenki i gry.

Z zaprzyjaźnioną drużyna Wymienilismy się chustami, a wszystkim harcerzom podarowalismy polską literaturę zebraną w ramach zbiórki specjalnie dla nich. Wieczorem udaliśmy się na wspólny spacer po Wilnie. W niedzielę tradycyjne sprzątanie pakowanie i zakupy, kupiliśmy ostatnie pamiątki i wyruszyliśmy w powrotną drogę do Polski.

Czas spędzony w Wilnie minął bardzo szybko i aktywnie. Każdy z nas chętnie niejednokrotnie tam wróci. Spoglądając na.działanie harcerskie naszych przyjaciół niesamowite wrażenie wywiera fakt niezmiernie patriotycznego wychowania już od małego. Starają się jak mogą uczyć o Polsce, tradycji i historii. Zaskoczył nas fakt że śpiewamy te same piosenki! Podczas wspólnych chwil można było poczuć energię towarzyszącą dniu myśli braterskiej.
Czuwaj!
pwd. Weronika Smagorzewska
Bałtycki Hufiec Gdańsk-Portowa

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku