preloder

Betlejemskie Światło Pokoju w Wejherowie

Można już nazwać to tradycją w jaki sposób Betlejemskie Światło Pokoju trafia poprzez zuchy i harcerzy z Hufca ZHP Wejherowo do rąk Starosty Powiatu Wejherowskiego, Prezydenta Miasta Wejherowa i samych mieszkańców miasta i okolic.

21 grudnia Światło na Placu Jakuba Wejhera zostało dostarczone na koniu przez jedną z instruktorek naszego Hufca. Następnie zaproszeni Goście z przedstawicielką Hufca ZHP Wejherowo przy pomocy Światła rozpalili przygotowany wcześniej ogniskowy stos, z którego każdy zainteresowany mógł odpalić przyniesioną latarenkę i zanieść ją swojego rodzinnego domu.

Dla zuchów i harcerzy to jednak nie koniec służby związanej z Betlejemskim Światłem Pokoju- obecnie- aż do samej Wigilii roznoszą je wśród mieszkańców Choczewa, Linii, Gościcina, Kębłowa, Bożegopola, Strzepcza, Kostkowa, Luzina.

Z harcerskim pozdrowieniem
Dawid Schwann
Szef zespołu promocji i informacji
Hufca ZHP Wejherowo

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.