preloder

Betlejemskie Światło Pokoju w Wejherowie

Kategorie:
Data publikacji:

Można już nazwać to tradycją w jaki sposób Betlejemskie Światło Pokoju trafia poprzez zuchy i harcerzy z Hufca ZHP Wejherowo do rąk Starosty Powiatu Wejherowskiego, Prezydenta Miasta Wejherowa i samych mieszkańców miasta i okolic.

21 grudnia Światło na Placu Jakuba Wejhera zostało dostarczone na koniu przez jedną z instruktorek naszego Hufca. Następnie zaproszeni Goście z przedstawicielką Hufca ZHP Wejherowo przy pomocy Światła rozpalili przygotowany wcześniej ogniskowy stos, z którego każdy zainteresowany mógł odpalić przyniesioną latarenkę i zanieść ją swojego rodzinnego domu.

Dla zuchów i harcerzy to jednak nie koniec służby związanej z Betlejemskim Światłem Pokoju- obecnie- aż do samej Wigilii roznoszą je wśród mieszkańców Choczewa, Linii, Gościcina, Kębłowa, Bożegopola, Strzepcza, Kostkowa, Luzina.

 

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
Dawid Schwann
Szef zespołu promocji i informacji
Hufca ZHP Wejherowo

 

 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Betlejemskie Światło Pokoju już w Polsce

Zapytanie ofertowe nr 10/0052/2018 w trybie zasady konkurencyjności – zakwaterowanie i wyżywienie – numer projektu RPPM.06.02.02-22-0052/17

Mamy już 60 lat!

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl