preloder

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej oraz Harcerska Spartakiada Sportów Obronnych w Bytowie

Kategorie:
Data publikacji:

 

W ostatnim czasie w Hufcu Bytów wiele się dzieje.

25.11.2017 r. wszystkie drużyny z hufca zgromadziły się w Bytowskim Centrum Kultury na Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Można było usłyszeć wiele harcerskich hitów, między innymi: „Zielony płomień”, „Jasnowłosa”, „Sześć błota stóp”, „Kaszubskie reggae” oraz „Krajkę”. Na scenie nie mogło zabraknąć także zuchów z Parchowa, które zaśpiewały „Słoneczko” i „Idzie zuch”. Wysłuchaliśmy również wspaniałych solistów.
Podczas obrad jury wszyscy integrowali się przy wspólnych pląsach. Na koniec poznaliśmy wyniki: I miejsce zajęła 33 Bytowska Drużyna Harcerska „Przyzwoici”, II miejsce 13 Drużyna Harcerska „Pozytywnie zakręceni” im. Roberta Baden Powella egzekwo ze 104 Bytowską Drużyną Starszoharcerską „Wendigo”, III miejsce zajęła 43 Parchowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Zakorzenieni”. Natomiast wspaniałe zuchy z 43 PWDH zajęły I miejsce.
Dziękujemy za udział wszystkim zuchom oraz harcerzom i prosimy, nie odkładajcie gitary i śpiewników do szafy.
Festiwal mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Gminy Bytów oraz Powiatu Bytowskiego. Dziękujemy!

Natomiast 2 grudnia na bytowskiej „smolarni” odbyła się Harcerska Spartakiada Sportów Obronnych. 13 DH „Pozytywnie zakręceni” z Bytowskiego Hufca ZHP zorganizowała ją razem z panem Włodzimierzem Witakiem ze Strzeleckiego Klubu Sportowego STRZELCY Bytów. W zawodach wzięło udział około 40 osób w różnym wieku. Uczestnicy Spartakiady rywalizowali w dwóch konkurencjach – strzelaniu z KBKS-u lub wiatrówki i rzucie granatem w 4 kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik został poczęstowany też kiełbaską z ogniska, batonikiem i soczkiem. Impreza została dofinansowana ze środków Powiatu Bytowskiego. Zabawa była przednia, pogoda dopisała i humory uczestnikom też.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
dh. Zuzanna Kąkol
phm. Angelika Wrona
Hufiec ZHP Bytów

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Zapytanie ofertowe nr 10/0052/2018 w trybie zasady konkurencyjności – zakwaterowanie i wyżywienie – numer projektu RPPM.06.02.02-22-0052/17

Mamy już 60 lat!

Ekologia pod żaglami – podsumowanie

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl