preloder

Free Time Festiwal za nami

FREE TIME FESTIWAL to bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Projekt adresowany jest do osób preferujących aktywny i zdrowy styl życia, nielubiących się nudzić, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

„Co będzie można zobaczyć, w czym uczestniczyć?

Lista atrakcji przygotowanych przez wystawców jest imponująca (ponad 100!) i są to m. in.: prawdziwy obóz harcerski, mini boisko do piłki siatkowej i nożnej, mini stadion lekkoatletyczny, pokazowe akwarium, park trampolin, tory testowe dla rowerów, możliwość ślizgów na 20-metrowym torze wodnym skimboard, zawody wioślarskie na ergometrach, ćwiczenia na trenażerach ruchu, nauka jazdy na rolkach, pokazy parkourowo-akrobatyczne, wystawa rowerów nietypowych: trójkołowych, poziomych, customowych i transportowych, zabawy żeglarskie, kreatywne eksperymenty i animacje dla dzieci, warsztaty linorytu, garncarstwa i budowania latawców, spotkania z mistrzami sportu i sławnymi podróżnikami, koncerty carillonowe i… to jeszcze nie wszystko!”

//trojmiasto.pl//

Podczas festiwalu stworzyliśmy nasz mały obóz.  Uczestnicy iwentu w Amber Expo przeżyli z nami kilka harcerskich zadań. Tworzyliśmy wspólnie prawdziwy spektakl ogromnych baniek mydlanych, graliśmy w gry planszowe o rozmiarze XXL. Każdy odwiedzający stworzył swoja niepowtarzalną chustę harcerską. Uczyliśmy technik harcerskich jak ułożyć idealne ognisko, jak wyznaczyć azymut przy pomocy kompasu, jak wygląda pierwsza pomoc w nagłych wypadkach. Zwiedzający Free Time Festiwal zobaczyli czym jest harcerskie obozowe życie w namiocie ale nie tylko dzięki przygotowanej wystawie o nas wiele osób mogło po wspominać stare dobre czasy w mundurze, zobaczyć jak teraz wygląda idący z duchem czasu Związek Harcerstwa Polskiego. To niezapomniane dwa dni wspaniałej pracy. Dziękujemy wszystkim harcerzom i instruktorom zaangażowanym w to przedsięwzięcie – bez Was by się to nie udało. Pozostaje nam planować nasz obóz podczas Free Time Festiwal 2019.

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Adrian Łukaszewski
Szef Referatu Nieprzetartego Szlaku
Chorągwi Gdańskiej

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.