Gawędzisko w Słupsku

W Słupsku zakończył się projekt Gawędzisko.

Ponad pięćdziesiąt dzieci, przebywających w słupskim Szpitalu, obdarowanych zostało audiobookami ze znanymi bajkami przygotowanymi przez harcerzy z Hufca Ziemi Słupskiej.

Pomysł pojawił się jako marzenie o podkładaniu głosu do bajek. I tak zrodził się projekt dotyczący nagrania bajek, stworzenia audiobooka i przekazania go dzieciom w słupskim Szpitalu. Dziewięcioro wędrowników i instruktorów wraz z jednym zuchem przez trzy dni nagrywało Kopciuszka, Zakochanego Kundla, Małą Syrenkę i Piękną i Bestię. Nagrywało dzięki nawiązanej z Radiem Koszalin współpracy w profesjonalnym studiu. Zadanie okazało się wcale nie takie łatwe. Dzięki pomyłkom, poprawkom i
komentarzom powstała dodatkowa bajka zmontowana przez pwd. Piotra Mereckiego który technicznie zajmował się projektem. Trzy dni nagrań i wiele, wiele dni montażu. W końcu sukces ! Powstały cztery bajki, wszystkie zostały nagrane na nośniki zakupione dzięki Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich i przekazane przez delegatów dzieciom na oddziałach dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Uśmiech i radość, która była efektem prezentów była idealnym podsumowaniem projektu. Podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w jego realizacji.

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Joanna Król