preloder

Harcerze będą oblegać Malbork

Czy wiesz, że 100 tysięcy harcerzy uczestniczących dotychczas w Rajdzie Rodło mogłoby przenieść zamek w Malborku o 10 m? Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP już po raz 28 organizuje największy pomorski rajd harcerski – Rajd Rodło. Tym razem harcerze wędrować będą w okolicach Malborka, by 20 maja spotkać się w dawnej stolicy państwa krzyżackiego na apelu zakończeniowym.

Instruktorzy pomorskich hufców zorganizowali 9 autorskich tras, na których łącznie będzie ok. 600 osób. Rajd Rodło jest doskonałą okazją dla drużyn, by sprawdzić swoje siły przed letnim wędrówkami, spotkać znajomych, nauczyć się  czegoś nowego i utrwalić techniki harcerskie. Okazji ku temu jest wiele, ze względu na różnorodność tematyki tras.

W programie m.in.: kajaki, ceremoniał wojskowy, ratownictwo, przyroda, ekologia i oczywiście wędrowanie! Na 9 trasach XXVIII Harcerskiego Rajdu Rodło organizowanego przez Komendę Chorągwi Gdańskiej ZHP znajdziecie to wszystko i wiele więcej (teatrzyki zuchowe, zadania problemowe, gry terenowe…)!

Nie zapomniano o seniorach, dla których przygotowany jest równie bogaty program: zwiedzanie zamku w Malborku, rejs po pochylniach Kanału Ostródzko – Elbląskiego oraz zwiedzanie Pałacu w Waplewie.

Zapraszamy do Malborka!

phm. Marta Bednarska
z-czyni rzecznika prasowego
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.