preloder

Harcerze na Apelu Cieni w Stutthoffie

Kategorie:
Data publikacji:

W minioną sobotę reprezentanci naszej Chorągwi podjęli służbę podczas programu muzycznego STUTTHOF. APEL CIENI – koncertu zespołu Armia organizowanego w ramach obchodów odzyskania niepodległości. To historia o bólu tego miejsca i o nadziei. Nadziei, która niosła ze sobą wiarę w niepodległą i wolną Ojczyznę. W atmosferze październikowego wieczoru zabrzmiały słowa napisane w barakach, wykonane we współczesnej aranżacji muzycznej. Nasi harcerze i harcerki dopilnowali by miejsce tak ważnej pamięci, było bezpieczne dla uczestników jak i organizatorów tego podniosłego wydarzenia.

Bardzo dziękujemy hm. Ewie Deręgowskiej oraz pwd. Beacie Musie za koordynację wyjazdu wolontariuszy na to ważne wydarzenie!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
hm. Agnieszka Święcicka
Zastępca Komendanta Chorągwi
ds. programu

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

ZHP włączy się w uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza

Władze ZHP złożyły wpis w księdze kondolencyjnej w gdańskim ratuszu

Rozkaz Ls. 01/2019 z dnia 14.01.2019 r.

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl