Metodyka starszoharcerska

Tajemnice Rodła

„Tajemnice rodła”
metodyka starszohracerska

Czyli jak przeprowadzić w drużynie projekt i nie zwariować, a przy tym znaleźć skarb!?

Sposób jest prosty: należy wziąć udział w projekcie, którego realizację rozpoczyna właśnie Referat Starszoharcerski.
SKS 2015

Jak ugryźć harcerza starszego?

Nie, to nie poradnik dla wampirów. W weekend 17-19.04.2015 w HBO Cedron w Wejherowie spotkała się kadra strszoharcerska, czyli drużynowi i przyboczni pracujący z tą metodyką. Wymiana doświadczeń z trzech różnych hufców? Czemu nie!

HSowe wieści

HSowe wieści czyli biuletyn, poradnik, inspirator dla kadry starszoharcerskiej.

Obóz starszoharcerski

Mały poradnik programowy
Obóz dla harcerzy starszych - Łowcy Przygód
Obóz dla harcerzy starszych i wędrowników - Ryzykanci

Materiały programowe – metodyka starszoharcerska

Znajdziesz tutaj materiały, które mają za zadanie pomóc Ci w tworzeniu zajęć dla harcerzy starszych. Są tu gotowe konspekty zbiórek, projektów, oraz kilka materiałów typowo o metodyce jak „Zarys metodyki starszoharcerskiej” oraz „Poradnik Drużynowego Drużyny Starszoharcerskiej”.
Materiały te mają służyć jako inspiracje do nowych pomysłów na pracę z drużyną i zostały starannie wyselekcjonowane z wielu dostępnych w sieci.

Poradnik dla drużynowych - pozyskiwanie 1%

Doświadczenia drużynowego pwd. Jacka Grzebieluchy dot. pozyskiwania 1%. Materiał dostępny pod linkiem Poradnik dla drużynowych - pozyskiwanie 1%