77. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte

"Spotykamy się tu o świcie 1 września od 17 lat. Od roku 1999. Od początku, każdego wrześniowego ranka w tych uroczystościach biorą udział harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. To piękna tradycja."- powiedział w swoim przemówieniu Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Punktualnie o godz. 4:45 pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpoczęły się uroczystości 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak co roku, uczestnicy Zlotu Westerplatte oraz harcerze i harcerski z całego Trójmiasta stawili się, aby uczcić pamięć bohaterów oraz pełnić służbę reprezentacyjną, porządkową i ratowniczą.W obchodach wzięli udział m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda oraz Premier Beata Szydło, z-ca Naczelnika ZHP hm.Krzysztof Budzyński oraz komendant Choragwi Gdańskiej hm. Artur Glebko.
phm. Zofia Cebula
Bałtycki Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa