Październikowa Zbiórka Komend Hufców 2016

Piątek i sobota 14-15. października upłynęły pod kolorem srebra - w gdańskim Domu Harcerza zebrały się komendy hufców Chorągwi Gdańskiej, by omówić najważniejsze kwestie i sprawy.

Piątkowy wieczór zaczął się od przyjemności - przed zebranymi w sali kinowej wystąpił kabaret CIACH z Zielonej Góry. Występ był skuteczny, a kadra, poza ogromną dawką śmiechu, z sali wyszła również z kwiatami (goździkami). Ostatnim punktem zbiórki na piątkowy wieczór był kominek na temat pełnienia służby isntruktorskiej, prowadzony przez hm. Alinę Cyrzon. Dużo przemyśleń i refleksji przerodziło się, po zakończeniu kominka, w trwające do późnej nocy dyskusje isntruktorskie.

W sobotę rano Komendant Chorągwi Gdańskiej hm. Artur Glebko rozpoczął od wystąpienia i rozpoczęcia dyskusji ze zgromadzonymi w sali kinowej instruktorami hufców na dwa tematy - zmiany w Systemie Stopni Instruktorskich oraz propozycje zmian w przedmiocie składki członkowskiej. Po burzliwej dyskusji poszczególni członkowie komend rozeszli się do swoich odpowiedników w Komendzie Chorągwi - Komendanci, Skarbnicy i członkowie komend ds. organizacyjnych udali się wraz z hm. Arturem Glebko. hm. Markiem Boraczyńskim oraz hm. Tomkiem Michałowskim do sali konferencyjnej. Proramowcy wpierw udali się na grę organizowaną przez Zespół Programowo-Metodyczny, a następnie udali się na konsultacje prowadzone przez hm. Agnieszkę Święcicką. Kształceniowcy omawiali pracę z kadrą z hm. Łukaszem Kochowskim, zaś instruktorzy odpowiedzialni za komunikację i promocję udali się na na wspólną naradę z hm. Jackiem Grzebielucha.

Zbiórka zakończyła się wspólnym kręgiem braterstwa.
Strona kabaretu CIACH: www.kabaretciach.pl

Z harcerskim pozdrowieniem,