Tydzień Niemiecki w Gdańsku

W związku z trwającym w Gdańsku Tygodniem Niemieckim naszą chorągiew odwiedzili przedstawiciele organizacji skautowej BdP z Bremy - Alexander Geiß i Maren Sdunek. Nasi goście spotkali się w czwartek z Komendantem Chorągwi hm. Arturem Glebko i jego Pełnomocnikiem ds. zagranicznych hm. Robertem Kawką.

Podczas spotkania rozmawialiśmy przede wszystkim o możliwościach reaktywowania wieloletniej współpracy naszej chorągwi z BdP Bremen. Zaproponowaliśmy powrót do corocznych wymian młodzieży z Gdańska i Bremy, opowiedzieliśmy o tradycyjnych imprezach naszej chorągwi, na których moglibyśmy gościć skautów z Niemiec, zasugerowaliśmy także kilka możliwości zrealizowania wspólnych projektów. Chętnie zorganizujemy również spotkanie instruktorów obu organizacji w Bremie lub w Gdańsku.

Najbliższa okazja do wznowienia współpracy z bremeńczykami nadarzy się już latem 2017 - zostaliśmy zaproszeni do udziału w ogólnokrajowym zlocie BdP, który odbędzie się w Meklemburgii. W ramach rewizyty możemy z kolei zaprosić Niemców rok później na Zlot 100-lecia ZHP na Wyspie Sobieszewskiej.

Więcej szczegółowych informacji na temat zlotu BdP podamy niedługo, ale już dziś zachęcamy do rozważenia wyjazdu do Niemiec w następne wakacje!

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Robert Kawka