Harcerstwo na JęZyKu, czyli Jesienna Zbiórka Kadry za nami!

Pod koniec listopada odbyła się trzecia już Zbiórka Kadry - tym razem z widokiem na morze, bo w Stanicy Harcerskiej w Gdyni. Na dwóch ścieżkach pracowało nad swoim rozwojem w sumie 20 uczestników. Ścieżka Wojownika była skierowana do młodych drużynowych oraz doświadczonych przybocznych, którzy chcieli poszerzyć swój warsztat liderski. Pomogły im w tym zajęcia z komunikacji, informacji zwrotnej, systemu małych grup, liderskie oraz warsztaty z Aikido i gotowania. Ścieżka Szamana była skierowana do doświadczonych drużynowych, którzy w trakcie zbiórki wędrowali, dyskutowali o namiestnictwach i roli mentorów, budowali wspólnotę oraz wychodzili poza swoją strefę komfortu. Nie zabrakło również gotowania na ognisku oraz kształtowania poglądów podczas kuźnicy. Obie ścieżki wzięły udział w piątkowym ognisku oraz wieczornych zajęciach z grami planszowymi.

JęZyK nie odbyłby się bez zaangażowania wszystkich członków Referatów Metodycznych, wsparcia hm. Łukasza Kochowskiego i nieocenionej pomocy grafika – Marty Ratkowskiej. Dziękujemy również pwd. Martynie Zakrockiej za przeprowadzenie zajęć dla Wojowników oraz Jakubowi Lewandowskiemu za świetną relację fotograficzną. Jeszcze raz dzięki za owocną współpracę!
Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Karolina Kornas