Druhna Beata Matyjaszczyk po raz kolejny członkiem GROP

W dniu 03. grudnia 2016 roku w Auli Technikum Łączności w Gdańsku odbyło się plenarne spotkanie Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Celem spotkania było wybranie członków Rady na VIII kadencję oraz przedstawicieli NGO-sów do miejskich komisji konkursowych.

Ponad 50% zebranych na sali przedstawicieli organizacji pozarządowych oddało swój głos na druhnę harcmistrzynię Beatę Matyjaszczyk, która do tej pory pełniła funkcję przewodniczącej GROP.

Gdańska Rada Organizacji Pozarządowych to nieformalna jednostka, w której zasiadają przedstawiciele organizacji wybrani w powszechnych wyborach na plenarnym spotkaniu. Głównym celem Rady jest reprezentowanie organizacji społecznych przed samorządem. Rada również opiniuje projekty uchwał prawa miejscowego oraz sama jest inicjatorem projektów uchwał. Wspiera i integruje organizacje pozarządowe z Gdańska.

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Zenobia Glac-Ściebura