Spartakiadę czas zacząć!


Wyobraź sobie, że jesteś załogantem na jachcie, płyniecie po zatoce i macie jeden cel – wygrać wyścig. Taki sam cel w tym momencie ma jeszcze ponad 200 innych uczestników. Jesteś Ty i żywioł, każda sekunda, każde Twoje działanie, decyduje o tym, który będziesz na mecie. Po roku przygotowań widzisz tylko jeden scenariusz – będziesz pierwszy. Tak właśnie Harcerską Spartakiadę Drużyn Wodnych i Żeglarskich, organizowaną w dniach 25 – 27 września w Pucku przez Chorągiew Gdańską ZHP, przeżywają jej uczestnicy.

Spartakiadę Drużyn Wodnych i Żeglarskich można określić jednym słowem – rywalizacja. Od 49 lat dzieci i młodzież z województwa pomorskiego kończą sezon żeglarski w wielkim stylu. Ostatni weekend września pełen jest regat żeglarskich, wyścigów kajakowych, turniejów wiedzy o morzu, gier terenowych, konkursów szant oraz zmagań nawigatorów.

Współzawodnictwo odbywa się w trzech równoległych pionach: harcerskim – przeznaczonym dla dzieci w wieku 10-13lat; starszoharcerskim – dedykowany uczniom szkół gimnazjalnych;  wędrowniczym – przygotowanych dla młodzieży będącej uczniami szkół średnich.

Tegoroczna edycja Spartakiady jest szczególnie istotna - pełni rolę rozgrzewki przed jubileuszową – 50. edycją, która odbędzie się w 2016r.

- Spartakiada jest wydarzeniem, które aktywizuje uczestników, skłania ich do rozwoju, poszukiwania nowych rozwiązać, kreatywnego myślenia i pokonywania własnych ograniczeń. Promuje sport, a w szczególności wszelkie sporty wodne, ukazuje jak wartościowa jest wiedza dotycząca własnego regionu i jego historii, pozwala na wyćwiczenie wielu cennych życiowych umiejętności – mówi Weronika Nadzikiewicz, organizator pionu starszoharcerskiego oraz Młodszy Instruktor Żeglarstwa.

XLIX Spartakiada Drużyn Wodnych i Żeglarskich to 3 dni aktywności, ponad 250 uczestników, 30 instruktorów i niemal półwieczna tradycja. To także wielu partnerów i patronów, którzy niezmiennie od lat współtworzą Spartakiadę.

Oficjalnie wyłonienie zwycięzców, rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się podczas uroczystego apelu kończącego sezon żeglarki. W tym roku będzie miał on miejsce 27 września o godz. 11.00 w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku.

pwd. Daria Kozielecka
Rzecznik prasowy Spartakiady
 
 

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku