Odsłonięcie tablicy ku pamięci hm. Witolda Bublewskiego

Dnia 10. października 2015 r. na zakończenie sezonu żeglarskiego odbyło się w Alei Żeglarstwa Polskiego w Basenie jachtowym w Gdyni odsłonięcie tablicy poświęconej nestorowi żeglarstwa harcerskiego hm. Witoldowi Bublewskiemu.

Uroczystość poprzedzona została przytiwaniem jachtu "Barbovenlo II" wracającego z wyprawy Lodowe Krainy 2014-2015, możliwością zwiedzania jachtów i bezpłatnym pływaniem jachtami po Zatoce Gdańskiej.

Podczas ceremonii odsłonięcia tablicy wystąpił Męski Chór Szantowy "Zawisza Czarny".

Ceremonii odsłonięcia dokonała córka hm. Bublewskiego i Prezydent miasta Gdyni dh. Wojciech Szczurek.

hm. Adam Berbeka
Komisja Historyczna