"Harcerski krzyż - Opowieść o moim Ojcu"

HARCERSKI KRZYŻ - Opowieść o moim Ojcu, aut. Regina Liczmańska-Małek

Sięgnij młodzy przyjacielu po tę książkę, która opowiada dawne dzieje tego szczególnego miejsca, w którym żyjesz i tej organizacji której być może jesteś członkiem, bo jak pisze autorka: "...przeszłość i teraźniejszość to fundament naszej tożsamości, bez której nasza przyszłość będzie pusta i bezmyślna".

Regina Liczmańska-Małek - filolog, wieloletni pedagog i wychowawczyni, aktywna w nadzorze pedagogicznym jako animator kultury. Nade wszystko pasjonatka teatru, filmu i literatury.

Wielość talentów i zainteresowań Autorki znalazła tylko skromne ujście, bo czasy i okoliczności życiowe nie zawsze sprzyjały ich realizacji na miarę możliwości i aspiracji.
Liczne pasje, poczynając od sportu, poprzez taniec w zespole uniwersyteckim, wędrówki piesze i górskie, żeglarstwo i kajakarstwo, czynną działalność w harcerstwie, popularyzowanie kultury, animowanie amatorskiego ruchu teatralnego wprost nawiązują do metodyki i wychowania harcerskiego, którego zręby współtworzył w W.M. Gdańsku Jej Ojciec.

Po dziś dzień aktywna zawodowo w Bibliotece Gdańskiej PAN, czynnie kontynuuje dziło swojej Mamy Janiny, towarzyszki życia Alfa, która przepracowała tam w trudnych powojennych czasach pod egidą Dyrektora gdańskiej książnicy ds. Mariana Pelczara, gdańszczanina z wyboru - współpracownika i przyjaciela swego Męża w przedwojennym Gdańsku.