Trwają zgłoszenia na MOOT 2017 na Islandii

Co to jest Moot?
Moot to międzynarodowy zlot wędrowników,który odbywa się co cztery lata. To taki odpowiednik Jamboree tylko dla uczestników wieku 18-26 lat.Jest mniejszy i zdecydowanie bardziej kameralny.
 
Ile to kosztuje ?
Koszt udziału w zlocie to 750 USD + 750 PLN. Kwota ta dotyczy uczestników oraz IST. Płatność rozłożona jest na 5 rat płaconych przez 1,5 roku.
Organizatorzy przewidzieli rabaty dla zdecydowanych, którzy chcą zapłacić wcześniej.
 
Kto może jechać?
Uczestnicy: urodzeni pomiędzy 2 sierpnia 1991 i 25 lipca 1999. International Service Team: urodzeni przed 2 sierpnia 1991.
 
Jak to wygląda?
Ceremonia otwarcia odbędzie się 25lipca o poranku, a ceremonia zamknięcia późnym wieczorem 2 sierpnia. Pierwszy dzień uczestnicy spędzą ze swoimi patrolami na zwiedzaniu Reykjaviku, pod koniec dnia przemieścisz się do jednego z dziesięciu punktów startowych na kolejne 4 dni wyprawy. To będzie wielka przygoda w pięknej scenerii Islandii. Pełne cztery dni
wędrówki, których stopień intensywności oraz program (m.in. natura i środowisko, aktywności na świeżym powietrzu, działania lokalne)  wybierasz sam. Ostatnie dni zlotu, wszyscy uczestnicy spędzą w centrum skautowym w Ulfljotsvatn.
 
Kiedy?
25 lipca do 2 sierpnia 2017. To czas trwania samego zlotu. Organizatorzy Mootu szacują, że każdy z uczestników spędzi jednak 3 tygodnie na wyspie, co będą starali się ułatwić.
 
Co dostajesz w ramach wpisowego?
Program, wyżywienie i ubezpieczenie na czas zlotu. Profesjonalną wyprawkę.
Program przygotowujący do wyjazdu na zlot, konsultacje i doradztwo w przygotowaniu przygody przed i po zlocie.

Za stroną polskiego Kontyngentu na MOOT 2017

Zgłoszenia

phm. Jacek Grzebielucha
Członek Komendy Chorągwi Gdańskiej ds. promocji

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku