ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE

Zapraszam Was do aktywnego udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które już w lipcu rozpoczną się w Krakowie. Członkowie Chorągwi Gdańskiej mogą  w nich uczestniczyć “na trzy sposoby”:
- jako wolontariusze pełniąc Białą Służbę w Krakowie: medyczna, zabezpieczenia, informacyjna, aprowizacyjna i kwatermistrzowska,
- jako pielgrzym kwaterując się na terenie zlotowego miasteczka harcerskiego,
- jako wolontariusze podczas pobytu pielgrzymów na terenie Diecezji Pelplińskiej.

Szczegóły dotyczące charakterystyki działań dla poszczególnych pól służby, koszty, terminy itp. znajdziecie na stronie: http://sdm.zhp.pl/  Po zapoznaniu się z nimi i wyborze formy udziału w ŚDM  należy skontaktować się z koordynatorem ŚDM w Chorągwi Gdańskiej ZHP. Czekamy na zgłoszenia zastępów (mogą być utworzone z harcerzy, wędrowników z różnych drużyn) ale również indywidualnych harcerzy, z których powstanie zastęp (zastępy) chorągwiany.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub przez e-mail.

CZUWAJ!
hm. Anna Deptuła