Konferencja "Wychowanie Wodne w ZHP" w Chorzowie

Konferencja "Wychowanie Wodne w ZHP" odbyła się w miniony weekend w Chorzowie. Było to pierwsze spotkanie instruktorów specjalności wodnej od lat i nie mogło nas tam zabraknąć.

Zespół Pilota Gdańskiej Chorągwi ZHP reprezentowałyśmy razem z phm. Aleksandrą Golecką i pwd. Mariką Jastrzębowską. Każdy z prezentujących się zespołów specjalności wodnej otrzymał czas na wystąpienie, z którego oczywiście skorzystałyśmy. Nasza prezentacja, dotycząca tegorocznej 50 Spartakiady Drużyn Wodnych i Żeglarskim, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Liczymy na to, że w czasie jubileuszowej Spartakiady, będziemy mieli okazję gościć reprezentacje chorągwi z całej Polski. Emocje wzbudziły także chusty Zespołu Pilota i jedna z nich została podarowana śląskim wodniakom, jako wzór dla ich własnych chust.

Głównym celem konferencji było zaprezentowanie dobrych praktyk poszczególnych środowisk i został on zrealizowany w 100%. Wróciłyśmy z głowami pełnymi nowych pomysłów, przemyśleń, motywacją do dalszej pracy, a także pewną wiedzą na temat budowy eskimoskich kajaków. Miałyśmy również okazję poznać skautów z Ukrainy, Słowacji i Czech oraz dowiedzieć się jak pracują ze specjalnością wodną. Podczas konferencji, zaprezentowane zostały również założenia Programu Wychowania Wodnego ZHP, o którym więcej dowiemy się już niedługo.

Podsumowując, była to bardzo udana konferencja i dobrze spędzony weekend. Teraz nadszedł czas na realizację pomysłów. Kolejne spotkanie instruktorów specjalności wodnej dopiero za rok, ale warto na nie czekać!
Czuwaj!
phm. Weronika Nadzikiewicz
Zespół Pilota
Chorągwi Gdańskiej

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku