Zagranica bez tajemnic

W ubiegły werkend, 15-17.04.2016 r., w siedzibie Głównej Kwatery ZHP, czwórka instruktorów z hufców Gdynia oraz Gdańsk Śródmieście, razem z przedstawicielami chorągwi Łódzkiej, Kujawsko-Pomorskiej, Śląskiej oraz Wielkopolskiej, wzięła udział w kursie pełnomocników komendantów chorągwi ds. zagranicznych.
Przez cały weekend zgłębiali oni swoją wiedzę teoretyczną jak również praktyczną, m. in. poznając role wynikające z pełnionej funkcji, czy planując swoje działania na nastepny rok. Dzięki obecności kilku pełnomocników zagranicznych, poznali projekty, które są lub były realizowane w ostatnim czasie dla członków ZHP. Na koniec kursu dowiedzieli się, co aktualnie dzieje się w organizacjach skautowych WOSM oraz WAGGGS.
Po intensywnym weekendzie nauki cała czwórka jest mocno zmotywowana do dalszego dzialania, czego efekty będzie można zaobserwować w nadchodzącym czasie!
pwd. Daniela Tratwal
Hufiec Gdynia