„Mikołajek” w mikołajki

O zaletach czytania książek mogły się przekonać zuchy z 7 GZ „Niezapominajki” zw Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku. Dzięki współpracy fundacji ABCXXI i Hufca ZHP Miastko instruktorki zorganizowały spotkanie w CIT w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zuchy miały okazję posłuchać fragmentów książki „Nowe przygody Mikołajka” (René Goscinny, Jean-Jacques Sempé). O przygodach kilkuletniego Mikołajka z małego francuskiego miasteczka dzieciom czytali zaproszeni goście - pracownicy Urzędu Miejskiego: Agnieszka Ringwelska- naczelnik Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego, Małgorzata Styrenczak-podinspektor ds. zamówień publicznych , Jan Gajo- sekretarz Miastka oraz Tomasz Śmietana-radny. Zuchy słuchały z zaciekawieniem . Na koniec goście obdarowali dzieci słodkim poczęstunkiem.

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Aleksandra Dróżdż