DMB w Hufcu Czarna Woda

25 lutego br. w Czarnej Wodzie odbyły się hufcowe obchody Dnia Myśli Braterskiej. Po uroczystym apelu zostały przeprowadzone zajęcia z majsterki, podczas których każdy uczestnik miał możliwość stworzenia instrumentu i zaprezentowania go z między-drużynowym patrolem. Kolejnym punktem programu było wykonanie kartek z życzeniami dla losowo wybranego harcerza. Następnie zuchy pokonały tor przeszkód wykonując szereg zadań. Podczas zuchowego zwiadu poznały powód pojawienia się misia Witka w Czarnej Wodzie, który to przypłynął do nas z wyspy Brownsee. Natomiast harcerze, zarówno młodsi, jak i starsi wyruszyli na bieg, napotykając różne przeciwności, takie jak: pajęczynka, zaszyfrowanie wiadomości, zdobycie haseł do kalambur z balonów czy robienie prezentu z darów przyrody. Radość uczestnikom DMB przysporzyła dostępna w każdej chwili harcerska fotobudka. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i obrzędową iskierką.

Z harcerskim pozdrowieniem,
HO Dorota Skrzyńska