Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętch w Kwidzynie

Punkt widokowy w Marezie (Gm. Kwidzyn) już na stałe zapisał się jako miejsce, w którym od czterech lat 1 marca odbywają się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W tym szczególnym dniu pamięci kwiaty zostały złożone pod tablicą Konfederacji Obrony Wiary i Ojczyzny, a także pod tablicą pamięci Organizacji Młodzieży Demokratyczno-Katolickiej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie i przy Skwerze im. Niezłomnych przy Urzędzie Gminy Kwidzyn. Zuchy z 12 GZ Słoneczne Promyki uczciły te obchody swoją służbą. Zbiórka alarmowa dostarczyła wielu emocji, nowych wyzwań i wiedzy historycznej o tych . którrzy tworzyli historię naszej Małej Ojczyzny. Wartę wystawiły dwie 3KDW i 7KDH.

Uroczystość prowadził Komendant Hufca ZHP Kwidzyn phm. Adrzej Delewski.

Z zuchowym pozdrowieniem,
Czuj!