Odszedł hm. Bogdan Rusinek

W piątek 24.03.2017 r. rano w wieku 87 lat odszedł na Wieczną Wartę hm. Bogdan Rusinek, zasłużony instruktor harcerski, w latach stalinizmu prześladowany i więziony za działalność harcerską, Komendant Hufca Harcerzy ZHP w Gdyni w latach 1957 - 1959. Pełnił również funkcję Zastępcy Komendanta Hufca ZHP Gdynia w latach 1962 - 1980, był wieloletnim przewodniczącym Kręgu Seniorów Harcerskich im. hm. Benedykta Porożyńskiego w Hufcu Gdynia. Zawsze wierny Ideałom Harcerskim, niestrudzenie upamiętniający dzieje i postacie Harcerstwa z Gdyni i Pomorza. Cześć jego pamięci.
Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Grzegorz Pardyka