Drogowskazy 2015

Biwak zorganizowało namiestnictwo wędrownicze Hufca Gdańśk-Śródmieście pod wodzą pwd Karola Karczyńskiego z referatu wędrowniczego Chorągwi Gdańskiej. Zjawiło się trzydzieścioro jeden uczestników. Swoich reprezentantów na Drogowskazach miały szczepy "Burza", "Bór", "Jasień", "Knieja". Zjawił się też patrol ze 100 GDW "Somnium" z Hufca Gdańsk-Portowa. 
 
Biwak osadzono w klimacie filmu "Odlot", a osią zajęć było spełnianie marzeń, poszukiwanie pasji i inspiracji. W czasie zajęć wędrownicy z różnych środowisk mieli okazję współdziałać i współtworzyć wędrowniczą wspólnotę Hufca Gdańsk-Śródmieście czyli po prostu pobyć razem i porozmawiać. Zamiast współzawodnictwa, biwak upłynął pod znakiem współpracy i integracji. Była też butla z helem i mnóstwo balonów. 
 
W czasie biwaku uczestnicy wzięli udział w sporej ilości wędrowniczych form pracy. 
Pierwszego dnia biwaku uczestniczyli w fabularnej grze strategicznej, w czasie której musieli wspólnie opracować plan zdobycia balonów i innych przedmiotów do uruchomienia sterowca. W sobotę odbyła się wędrówka, w czasie której na poszczególnych punktach uczestnicy skanowali QR kody i dzięki aplikacji napisanej przez druha Mateusza Okłę mogli obejrzeć inspirujące filmiki zrobione specjalnie dla nich przez różnych ludzi z pasją. w kapsule podczepionej do ponad sześćdziesięciu balonów z helem udało im się teżwynieść w powietrze kamerkę go-pro. Próbowali nią wykonać zdjęcie grupowe, niestety wiatr pokrzyżował te plany. 
 
Po powrocie do bazy wędrownicy wzięli udział w warsztatach o urozmaiconej tematyce (kosmos, budowa mózgu, podróże, Odyseja Umysłów). Wieczorem odbyła się kuźnica, a na zakończenie każdy mógł wysłać do nieba swoje marzenie. 
 
Uczestnicy biwaku dobrze się bawili. Wędrownicy rozjechali się w niedzielę trochę niewyspani, ale za to pełni motywacji i przekonani, że marzenia można zmienić w plany i spełniać poczynając od "tu i teraz".
 
pwd. Karol "Ka3or" Karczyński
Komendant Drogowskazów 2015
Hufiec Gdańsk-Śródmieście

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku