Obchody 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej

Druhny i Druhowie, przede wszystkim z gdańskich hufców: Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego, Hufca ZHP Gdańsk Wrzeszcz Oliwa, Hufca ZHP Gdańsk - Przymorze a także Wędrownicy Chorągwi Gdańskiej - mamy zaproszenie na uroczystości na Westerplatte, które odbędą się w dniu 7 maja 2015 r. o godz. 23:30.

Specjalny autobus oznaczony "Harcerze" ma być podstawiony dla nas pod dawną przychodnią kolejową przy Dworcu Głównym PKP o 22:15 (tam gdzie zatrzymują się busy do Pruszcza i autobusy do Tczewa). Warunkiem wejścia i uczestnictwa jest oczywiście bycie w mundurze. Harcerze będą weryfikowani przy wsiadaniu do autobusu przez instruktorów służbowych.

Standardowo zabronione jest wnoszenie jakichkolwiek ostrych przedmiotów, noży, butelek szklanych itp.

Uroczystości z udziałem Prezydenta RP potrwają około godziny. Nasz autobus odwiezie nas do centrum.

Czekam na odzew, obecność i dobrą reprezentację.
hm. Artur Lemański
Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa