Harcerze ze Słupska zaangażowani w Noc Muzeów

Noc muzeów to ogólnoświatowa impreza kulturalna polegająca na udostępnianiu muzeów w wybranym dniu w godzinach nocnych. Ostatnia edycja miała miejsce 16 maja. W Słupsku harcerze i harcerki włączyli się w organizację zabaw i gry miejskiej dla uczestników Nocy Muzeów.

Słupsk dość hucznie obchodził tegoroczną odsłonę Nocy Muzeów. Odbyło się mnóstwo koncertów, pokazów i zabaw, m.in. na terenie Ratusza, Muzeum, Baszty Czarownic czy Galerii Sztuki.

Reprezentacja naszego Hufca Ziemi Słupskiej wzięła udział w grze miejskiej oraz pomogła w przeprowadzeniu szeregu pląsów i zabaw dla najmłodszych uczestników Nocy Muzeów. Tym samym nawiązali współpracę z Muzeum Pomorza Środkowego. Co może być następne – może harcerska odmiana Jarmarku Gryfitów?

Joanna Król
Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej