70-lecie Hufca Bytów

W sobotę 3 października na HBO „Azymut” w Rekowie obchodziliśmy 70-lecie istnienia harcerstwa w Bytowie. Wraz z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy i wspólnie wspominaliśmy harcerskie lata.
 
Obchody rozpoczęły się oficjalnym apelem, podczas którego otrzymaliśmy ze strony władz i nie tylko podziękowania za trud i poświęcenie, dzięki którym nasza organizacja wciąż prężnie działa i się rozwija.
 
Po apelu zaproszeni goście udali się na poczęstunek – ciasto i jagnięcinę z ziemniakami i kapustą oraz oglądanie wystawy ze zdjęciami, zarówno tymi historycznymi, jak i obecnymi. Cała wystawa została przygotowana własnoręcznie przez bytowskich harcerzy. Wspomnieniom przy kawie i herbacie nie było końca, wielu osobom łezka zakręciła się w oku, kiedy zobaczyli siebie na fotografiach sprzed lat. W tym czasie harcerze i zuchy sprawdzali swoje umiejętnośći podczas Spartakiady Technik Harcerskich. Po poczęstunku przyszedł czas na ognisko, na którym gawędę o początkach harcerstwa na ziemiach bytowskich powiedział profesor Jan Strelau – jeden z członków pierwszej drużyny harcerskiej w Bytowie. Po gawędzie nadszedł czas na prezentacje drużyn i gromady zuchowej. 
 
Przy wspólnym ogniu podziękowaliśmy też wszystkim, którzy nas wspierali. Komendantka Hufca pwd. Monika Deja wręczyła ozdobne podziękowania dla m.in. Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, Komendy Policji, Komendy Powiatowej PSP, a także dla naszych sponsorów i przyjaciół, w tym rodziców, którzy również wiele wnoszą do naszej pracy. Podziękowania otrzymali również drużynowi, którzy na co dzień wychowują i pracują z młodzieżą. Nasze świętowanie zakończyliśmy zgodnie z tradycją wspólnym kręgiem i odśpiewaniem obrzędowych pieśni.
 
Szczególne podziękowania należą się Starostwu Powiatowemu w Bytowie, które wsparło finansowo organizację imprezy.
 
To było niezwykłe, siedzieć przy wspólnym ogniu z ludźmi, którzy tworzyli klimat i historię tego hufca. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim gościom, przedstawicielom władz, sponsorom, przyjaciołom, byłym instruktorom i harcerzom oraz rodzicom, którzy przybyli na nasze święto.
 
Instruktorki Hufca ZHP Bytów

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku