Słupsk „Wierzy w siebie”

Słupsk „Wierzy w siebie”

Wydział Nieprzetartego Szlaku Głównej Kwatery ZHP był organizatorem programu "Wierzę w siebie", w ramach którego odbył się cykl grupowych zajęć wpierających i rozwijających osoby niepełnosprawnych. Harcerze z Hufca Ziemi Słupskiej mieli okazję uczestniczyć w jednej z edycji.

W dniach 12-17 października, na bazie Nadwarciańskiego Grodu, sześcioro harcerzy ze szczepu DH i GZ NS Koty ze Słupska przeżyło kolejną przygodę w swoim życiu. Wraz z nowo poznanymi koleżankami i kolegami z Sandomierza, Dęblina, Wrocławia i Słupcy uczestniczyli w szeregu zajęć o trudnych nazwach. Co kryje się pod hasłem wizaż, choreografia, etiuda filmowa? Pomimo trudnych nazw zajęcia okazały się wykonalne i co najważniejsze - ciekawe. Już od pierwszego dnia organizatorzy dali okazję do dobrej zabawy i nabrania wiary we własne siły i umiejętności. Każdy stworzył biżuterię podczas zajęć z druhną Izą. Druh Adrian pokazał jak dbać o swój wizerunek poprzez odpowiednio dobrany ubiór czy delikatny makijaż. Druh Paweł zainteresował wszystkich nagrywaniem filmów i wywiadów. Wieczorami była okazja do wspólnej zabawy na dyskotekach czy przy tradycyjnym harcerskim kominku. Jeden dzień poświęcony został na wycieczkę do Wrocławia. Harcerze kochają poznawać nowe miejsca i ludzi więc ten dzień chyba najbardziej się wszystkim podobał. Sky Tower, TVP Wrocław i Zoo zdecydowanie dostarczyły wielu emocji i wrażeń.

Każdego dnia zadaniem uczestników było przygotowanie Migawki – prezentacji przedstawiającej na przykład zajęcia czy jadłospis z danego dnia. Ciekawym wyzwaniem okazała się codzienna plotka i wywiad. Czy to prawda że jednego z druhów porwało UFO ?!
Pwd. Joanna Król
Hufiec Ziemi Słupskiej

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku