170 harcerzy i harcerek rusza na Kaszuby uratować święta! XXXI Rajd z Mikołajem

Po raz 31. instruktorzy - wolontariusze Hufca ZHP Sopot organizują Rajd z Mikołajem. W dniach 4 – 6 grudnia 170 harcerzy i harcerek rusza na Kaszuby by uratować święta. Na uczestników i uczestniczki czekają gry fabularne, świeczkowiska i zimowe przygody w świątecznym klimacie w okolicach Kościerzyny, Kartuz i Gołubia.

- Do tej pory spotykaliśmy Mikołaja w różnych sytuacjach i poznaliśmy go w niespodziewanych rolach: Gwiazda estrady, Emerytowany dostawca prezentów, zmartwiony małżonek czy ofiara licznych intryg złego Grincha. Tyle razy widzieliśmy świętego, że trzeba zadać sobie kilka pytań: Czy możemy powiedzieć, że nic związanego ze starym, dobrym Mikołajem nas nie zaskoczy? Czy myślisz, że w przeciągu trzydziestu edycji „Rajdu z Mikołajem” wydarzyło się wszystko co możliwe? Czy uważasz, że widziałaś/eś już wszystko co Rajd z Mikołajem ma do zaoferowania? Jeżeli tak, to jesteś w błędzie!
- mówi pwd. Jakub Starostka, komendant Rajdu i komendant Hufca ZHP Sopot.

Święty i corocznie odbywający się RzM ma jeszcze wiele tajemnic i niespodzianek. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że niebawem znów będzie głośno o św. Mikołaju!

Kadra Rajdu to:
komendant - pwd. Jakub Starostka
z-ca komendanta do spraw organizacyjnych - pwd. Anna Starostka
z-ca komendanta do spraw programu - wyw. Tytus Lisewski
oboźny- HO. Zbigniew Macikowsk
Trasy i ich komendanci:
- zuchowa - ćw. Karol Prabucki
- harcerska- sam. Martyna Adamczyk
- starszoharcersko-wędrownicza- dh. Mateusz Futyma
- EXTREME- pwd. Michał Haponiuk

Już w najbliższy weekend, zobaczycie nas w akcji!