Ponad 100 uczestników zimowiska

Harcerskie ferie odbyły się w Domu Harcerza w Rumi od 15.02 do 21.02.2016 r. brało w nich udział ponad 100 zuchów i harcerzy z Rumi.

Program w tym roku był bardzo bogaty w różnego rodzaju zajęcia dostosowane do wieku uczestników. Wyprawa do świata podwodnego, świat koralowców, gry i zabawy planszowe, zabawy na placu zabaw,  świeczowisko, nocne strzelanie, żeglarska przygoda na Dragonie, zawody na kręgielni, gry w bilard, zwiedzanie żaglowców, własnoręcznie zrobione frytki, kolacja przygotowana przez zuchów czyli jabłka pieczone i banany w czekoladzie, nauka piosenek turystycznych, zajęcia z bezpieczeństwa, wyjście do teatru, wyjazd na lodowisko. Jak widać nasi uczestnicy nie mieli możliwości się nudzić, gdyż zajęcia były przygotowane od rana do późnego wieczoru. Uczestnikami zimowiska byli zuchy i harcerze z 22 Gromady Zuchowej, 11 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów, 17 Rumskiej drużyny harcerskiej. Na koniec zimowiska odbył się uroczysty kominek gdzie zuchy złożyły obietnicę zuchową a harcerze przyrzeczenie harcerskie.

Każdy uczestnik otrzymał pięknie wyhaftowany polar z logo swojej drużyny.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i pomogli nam z organizacji Zimowiska.

hm. Bogdan Formella
Komendant