Harcerska przygoda podczas wypoczynku zimowego jako świat Hobbitów i Wikingów!

W drugim tygodniu ferii zimowych na zimowisko pojechały zuchy i harcerze z siedmiu drużyn z naszego hufca. Zuchy przez tydzień bawiły się w Hobbitów, natomiast harcerze uczyli się życia Wikingów.

Dzielni Hobbici szykowali swoje stroje i zbroje na wyprawę do Śródziemia, malowali swoje smoki, uczyli się sztuki origami. Odbyli wielką wyprawę, gdzie musieli odnaleźć Pustkowie Smauga, wywołać smoka z Samotnej Góry oraz wykazać się odwagą przejścia po moście linowym. Na koniec wędrówki zdobywali zuchowe gwiazdki, sprawności, a najmłodsi złożyli Obietnicę Zucha. Po drodze odwiedzili Grecję, gdzie uczestniczyli w olimpiadzie.

Wikingowie uczyli się sztuki przetrwania podczas zajęć survivalowych, brali udział  w grach terenowych, gdzie sprawdzano wiedzę na temat rozpalania ognisk. Uczyli się sztuki szkutniczej, budowali statk i wiosła. Na drodze wypraw odwiedzili Francję gdzie odbyła się bitwa morska czyli quiz wiedzy, Grecję – gdzie odbyła się olimpiada, Śródziemie – gdzie spotkali się z dzielnymi Hobbitami oraz państwa Słowiańskie – gdzie sprawdzali swoje umiejętności w przeprawie przez puszczę.

Razem Wikingowie i Hobbici odbyli wycieczkę do przepięknych ogrodów Hortulus, gdzie zwiedzili wielki labirynt Spectabilis oraz weszli na wieżę widokową, odwiedzili też Koszalin. W Mielnie spotkali na plaży kapiącą się w morzu grupę Morsów z Kielc. Na cały dzień wybrali się do Wioski Hobbitów, gdzie odbyli warsztaty wykonywania ozdób ze skóry, tam każdy mógł własnoręcznie wykonać sobie bransoletkę lub wisiorek i zabrać do domu. W wiosce uczyli się również tkactwa i obsługi wrzeciona, piekli podpłomyki i odwiedzili domek Bilbo Bagginsa. Przyjechał również do nich Teatr Lalek FRAJDA, który wystawił sztukę „Calineczka”.

Sześć dni wspaniałej harcerskiej przygody bardzo szybko minęły. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji ferii dla zuchów i harcerzy z Hufca Rumia.

Zapraszamy do przygody na harcerskim szlaku!

phm Aleksandra Piotrowska
Hufiec ZHP Rumia

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku