Tropem Wilczym także w Bytowie!

Około 150 osób pobiegło w Bytowie ku czci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Biegacze mieli do pokonania niespełna dwukilometrową trasę głównie na leśnych drogach. W upamiętniającym biegu wzięli udział także harcerze i harcerki z Hufca ZHP Bytów.

Harcerze nie tylko wzięli udział w imprezie, ale i również pomogli w organizacji. Tym samym byli częścią czegoś wielkiego - ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej w 170 miastach i pomogli pobić zeszłoroczny rekord.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbywa się od kilku lat w różnych miastach w całej Polsce. W tym roku odbył się po raz pierwszy w Bytowie. Jest to patriotyczna impreza mająca na celu uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych – bohaterów, którzy nie tak dawno byli pomijani w historii Polski.

Bieg odbył się na symbolicznym dystansie 1963 metrów, nawiązującym do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”. Wśród uczestników byli zawodowi biegacze, amatorzy, ale także dzieci i młodzież. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami dla uczestników i widzów, którzy dzielnie dopingowali biegaczy.

W imprezie tej nie chodziło o sportowe wyniki i zwycięstwo, lecz upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

dh. Anna Boberek
Zespół ds. Promocji