Odszedł phm. Wojciech Osowski

Druhny i Druhowie!

W nocy z 19 na 20 marca br. w wieku 53 lat odszedł na wieczną wartę instruktor Hufca ZHP Kościerzyna, Zasłużony Instruktor Chorągwi Gdańskiej - phm. Wojciech Osowski. Wojtek od 2003 do 2015 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta hufca oraz skarbnika hufca. To dzięki jego charyzmie i autorytetowi możliwe było podźwignięcie hufca w trudnym okresie jego istnienia. Był założycielem i wieloletnim drużynowym 1 Harcerskiej Drużyny Turystycznej „Wandry” im. Aleksandra Kamińskiego w Starej Kiszewie. Jej się poświęcił i oddał swe serce. Zawodowo był nauczycielem i wyśmienitym pedagogiem szkolnym w Starej Kiszewie oraz w Kościerzynie. Wojtek wspierał innych, był zawsze pomocny, uśmiechnięty, przyjacielsko nastawiony do każdego. Stanowił wzór instruktora, który rozumiał, czym jest służba. Kochał harcerstwo.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i harcerzom z jego drużyny.
Komenda Hufca ZHP Kościerzyna