Relacja z XLIII Rajdu Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia

W weekend 15-17.  kwietnia 2016 roku odbył się XLIII Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia- I Brygady Pancernej WP. Ponad dwieście zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego wzięło udział w największym wydarzeniu harcerskim organizowanym corocznie na terenie Rumi.

Uczestnicy współzawodniczyli między sobą na dwóch trasach: zuchowej i harcerskiej. Tor przeszkód, kamuflaż w lesie, odszyfrowanie wiadomości czy udzielenie pierwszej pomocy to tylko część wyzwań jakim musieli stawić czoła podczas wędrówki. Po tarasach rajdowych wszyscy szczęśliwie dotarli do Domu Harcerza aby posilić się harcerską grochówką, następnie udali się na punkt noclegowy do Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi. To nie koniec przygody sobotniej, gdyż o godz. 21.00 spotkaliśmy się na wspólny kominek harcerski. Po wyczerpującym dniu pełnych zadań w niedzielę rajd zakończył się wspólnym apelem na którym zobowiązanie instruktorskie złożyła Dagmara Dzięcielska na następnie zostały rozdane dyplomy nagrody i puchary. Każdy uczestnik rajdu ponadto zdobywał sprawność zuchy – młodszego pancernego a harcerze sprawność pancernego. Choć rajd rozpoczął się w sobotę to patrole zaczęły zbierać punkty znacznie wcześniej. Każda grupa miała za zadnie wykonać makietę czołgu i wysłać jej zdjęcie do organizatorów. Zdjęcia wzięły udział w konkursie na fanpage’u XLIII Rajdu Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia na Facebooku. Patrol, którego makieta zdobyła największą ilość polubień, zdobył dodatkowe punkty do oceny ogólnej.

Celem rajdu było przybliżenie postaci patrona naszego Hufca - I Brygady Pancernej WP oraz promocja miasta i jego historii, szerzenie harcerskiego trybu życia, a także dobra zabawa. Podsumowanie rajdu oraz rozdanie nagród dla najlepszych patroli odbyło się w niedzielę 17.04.2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumii. Puchar przechodni za pierwsze miejsce na trasie harcerskiej wygrała 13 Harcerska Drużyna Zielonych Beretów  im. Cichociemnych. Zwycięską gromadą na trasie zuchowej okazała się 22 Gromada Zuchowa „Dzielni odkrywcy”. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na XLIV Rajd w przyszłym roku.
Czuwaj!
dh. Zuzanna Roś
dh. Natalia Kalinowska
dh. Patrycja Jabłońska

‹‹ wróć

Start  |  O nas  |  Zespoły  |  Program  |  Hufce  |  Ośrodki  |  Dokumenty  |  Media  |  Galeria       © 2011 Chorągiew Gdańska ZHP
Redakcja strony hm. Jacek Grzebielucha, promocja@gdanska.zhp.pl                                         Opieka techniczna phm. Andrzej Żmijewski, andrzej.zmijewski@zhp.net.pl
Chorągiew Gdańska na Fejsbuku