preloder

KURS PRZEWODNIKOWSKI „PODRÓŻ DO WNĘTRZA” HUFCA SOPOT

Kategorie:
Data publikacji:
W dniach 3-5.11, 17-19.11 oraz 1-3.12 Zespół Kadry Kształcącej Hufca ZHP Sopot przeprowadził kurs przewodnikowski „Podróż do wnętrza”. W naszej kształceniowej przygodzie udział wzięło 21 śmiałków z hufców: Czarna Woda, Kartuzy, Kościerzyna, Lębork, Sopot i Wejherowo.
Uczestnicy na swojej drodze poznali tajniki harcerskiego wychowawcy: czym jest metoda harcerska, jakie są różnice między poszczególnymi grupami wiekowymi i dlaczego, jak zaplanować swój czas, tak żeby go starczyło na wszystko, a zwłaszcza na samorozwój, dlaczego bezpieczeństwo jest takie ważne. Obalono kilka mitów o zasadach musztry i umundurowaniu, nauczyliśmy się jak się skutecznie komunikować, żeby się nie kłócić, i jak sprawić, żeby w tym czasie dobrze i profesjonalnie wyglądać 😉 a to wszystko w duchu misji ZHP.
Przed naszymi kursantami stało też kilka wyzwań min. próba wodzów oraz służba na rzecz innych, która w niektórych przypadkach ma szansę zostać na stałe. Ucząc się o bezpieczeństwie naszych podopiecznych nie zapomnieliśmy o swoim własnym i dzięki uprzejmości Mariusza z Krav Maga Gdańsk poznaliśmy kilka tajników tej izraelskiej sztuki walki.
„Podróżując do wnętrza” trochę ziemi, ale przez niezliczone godziny instruktorskich rozmów bardziej do wnętrza samych siebie. Na pewno poznaliśmy się lepiej, naładowaliśmy baterie i zmotywowaliśmy do dalszej pracy. Zgodnie ze wzajemnością oddziaływań (jedna z cech naszej wspaniałej metody) poziom motywacji u kadry wzrósł wprost proporcjonalnie do motywacji uczestników.
Ilość energii po tym kursie mógłby zasilić niejedną elektrownię!
Gratuluję wszystkim uczestnikom i serdecznie dziękuję kadrze – to był niezapomniany kurs!
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
hm. Joanna Brudzyńska
Zespół Kadry Kształcącej
Hufiec ZHP Sopot

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Zapytanie ofertowe nr 10/0052/2018 w trybie zasady konkurencyjności – zakwaterowanie i wyżywienie – numer projektu RPPM.06.02.02-22-0052/17

Mamy już 60 lat!

Ekologia pod żaglami – podsumowanie

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl