Logika Logistyka – Seminarium Instruktorskie

Wiecie, że w armii tylko 20% stanu osobowego to „kły”, czyli jednostki bojowe, a pozostałe 80% to „ogon”, czyli zaplecze logistyczne i wsparcie nie bojowe? Chcielibyśmy zaprosić Was na seminarium instruktorskie, na którym podzielimy się nawzajem wiedzą na temat szeroko pojętej logistyki w harcerstwie. Jak szeroko? Od zapewnienia transportu, zakwaterowania, zaopatrzenia programowego, aprowizacji aż do optymalizacji tych procesów w odniesieniu do działań programowych i kształceniowych w ZHP.

Pomysł pojawił się w toku dyskusji instruktorskich, że my jako instruktorzy nie zawsze uczymy się od siebie nawzajem w kwestiach kwatermistrzowskich i logistycznych wydarzeń programowych i kształceniowych. Celowo w tym seminarium wykluczamy większość tematów dotyczących finansowania (wąsko pojętego jako działania skarbnicze), z uwagi na grząskość tego tematu i przekonanie, że zostawimy to na inne seminarium.

Seminarium odbędzie się w Domu Harcerza w Gdańsku w sobotę 10.02.2018 r. w godzinach 10:00-17:00. Zapraszamy serdecznie instruktorów również spoza Chorągwi Gdańskiej.
Program seminarium zakłada trzy referaty wprowadzające, dwie sesje grup roboczych (z możliwością wyboru grup roboczych – tematy podamy niebawem) oraz sesję plenarną.
Seminarium jest formę akredytowaną przez Macierzysta Akademia Kształcenia

Składkę zadaniową w wysokości 25 zł należy przelać w terminie do 04.02.2018 r. na konto Chorągwi Gdańskiej ZHP o nr 19 1240 5400 1111 0010 6358 9460 tytułem: DSCZ Seminarium log – imię i nazwisko
W cenie zapewniamy dostęp do materiałów programowych, lunch, przekąski, kawę i herbatę.
Z racji iż jeszcze dopracowujemy tematy grup roboczych, podajemy przykładowe i przybliżone tematy, które będą poruszane na seminarium:
– „Hurt czy detal” w zakupach programowych a „samodzielność i nauka poprzez działanie” wśród drużynowych,
– Aprowizacja – jak balansować pomiędzy oddziaływaniem programowym a przepisami prawa w dziedzinie żywienia?
– Na czym NIE oszczędzać?
– Po co w hufcu samochód? Co jest potrzebne aby się to opłacało?
Na zgłoszenia czekamy do 03.02.2018 r.
Formularz zgłoszeniowy: https://tinyurl.com/yafaj89w
Regulamin: http://docdro.id/UXGBPG4

Organizatorem seminarium jest ZHP Chorągiew Gdańska, ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk
Komendant seminarium:
hm. Jacek Grzebielucha