preloder

Moc prezentów dla Domu Samotnej Matki od Hufca Sopot

Kategorie:
Data publikacji:

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas – to właśnie teraz nasze serca szczególnie otwierają się na osoby potrzebujące pomocy. My w tym roku postanowiliśmy stać się Świętymi Mikołajami dla Domu Samotnej Matki w Matemblewie. Pamiętając o haśle tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju „W Tobie jest Światło” zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla kobiet i dzieci tam przebywających.

Dom Samotnej Matki w Matemblewie daje schronienie kobietom i ich dzieciom, kiedy te znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. Czasami są to na tyle trudne sytuacje, że zmuszają kobiety do ucieczki do Domu Samotnej Matki niemal z niczym. Dlatego potrzeby takiego miejsca są naprawdę duże, ale też bardzo elementarne. Przede wszystkim brakuje suchej żywności, słoiczków dla dzieci, środków czystości i pielęgnacyjnych dla mam i dzieci, pampersów, ubranek i zabawek. Wszystkie te rzeczy jeszcze przed Świętami trafiły do Matemblewa. Siostry prowadzące dom nie ukrywały wzruszenia i radości z okazanej pomocy.

Jak mówi dh. Marta Czerlińska, główna organizatorka wydarzenia – Ta zbiórka była małym świątecznym cudem. Dzięki tej akcji uczyniliśmy te Święta piękniejszymi, a według mnie istotą Świat jest dzielenie się miłością i nadzieja oraz otworzenie serca i wyciągniecie rąk do drugiego człowieka. Nie do opisania jest wdzięczność Sióstr, które opiekują się Domem – to było bardzo wzruszające i dało nam wszystkim ogromną motywacje do organizowania kolejnych akcji charytatywnych.

W zbiórkę zaangażował się cały Hufiec, od zuchów przez harcerzy, instruktorów, aż po rodziców i przyjaciół. To już niemal tradycja, że w okresie Świąt wybieramy komu i jak tym razem pomożemy. Cieszymy się, że w ten sposób możemy sprawić by czyjś los się odmienił i chociaż przez chwilę na twarzach obdarowanych zagościł uśmiech. To bardzo ważne by rozpalać w innych iskrę nadziei, na lepsze jutro, kiedy ta być może już zgasła. Udział w zbiórce to też dla nas wszystkich, a w szczególności dla naszych zuchów i harcerzy bardzo ważną lekcją empatii i wrażliwości na los innych.

Dziękujemy za pomoc, wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Martyna Zakrocka
Hufiec ZHP Sopot

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Betlejemskie Światło Pokoju już w Polsce

Zapytanie ofertowe nr 10/0052/2018 w trybie zasady konkurencyjności – zakwaterowanie i wyżywienie – numer projektu RPPM.06.02.02-22-0052/17

Mamy już 60 lat!

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl