preloder

Nowy patron Hufca Miastko

Kategorie:
Data publikacji:

Dnia 10 listopada odbyło się uroczyste nadanie hufcowi ZHP Miastko imienia hm. Marii Hrabowskiej oraz przekazanie nowego sztandaru. Impreza miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Miastku. Wieczorową porą obecni goście oraz harcerze z hufca Miastko przybliżyli postać dh Maryli (tak mówiono o naszej bohaterce) m.in. czytając biografię autorstwa druha Bogdana Radysa lub wspominając ją z czasów, kiedy jeszcze przemierzała razem z nami harcerskie szlaki. Chwilę później, w murach szkoły rozbrzmiał śpiew chóru, który pod przewodnictwem hm. Marzanny Król-Hasulak chwytał za serca wszystkich obecnych. Kiedy pieśni ucichły, przeszliśmy do głównego holu szkoły na uroczystość wręczenia sztandaru oraz nadania nowego Patrona. Radosne okrzyki, podziękowania, wpisy do księgi pamiątkowej przyczyniły się do tego, że zapamiętamy ten dzień na długo.

Chwilę po uroczystościach goście oraz instruktorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego harcerze przygotowywali się do uroczystego „świeczkowiska”, ale ten dzień nie był końcem wrażeń dla naszych harcerzy…

…Uroczystości, które miały miejsce w piątek, były również początkiem „Rajdu Niepodległościowego”.

Sobota obudziła nas ponurą pogodą oraz jak na harcerzy przystało świetnym humorem. Pobudka, śniadanie, a następnie wyjście na uroczystość obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Niemałym zdziwieniem dla mieszkańców tak małej mieściny jaką jest Miastko było ponad 100 harcerzy wchodzących krokiem marszowym teren parku miejskiego.

Po powrocie do szkoły zjedliśmy pyszną zupę pomidorową przygotowaną przez phm. Elżbietę Mestek-Krupa. Chwila przerwy i ruszyliśmy w drogę. Całe popołudnie zleciało nam na poszukiwaniach hasła, które było porozrzucane w częściach po ulicach całego Miastka. Kiedy już wszyscy wrócili do szkoły, odbyły się warsztaty o przyjaźni oraz kolacja.

Te dwa dni były dla nas wielkim wydarzeniem, a także niezapomnianą przygodą, pełną uśmiechów, łez szczęścia oraz niespodzianek , które zostaną w naszych sercach na długo.

 

Zdjęcia z uroczystości kliknij tutaj

Fot. Monika Klasa.

 

 

 

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!!!

pwd. Kamil Klasa

Hufiec ZHP Miastko im. hm Marii Hrabowskiej

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Warsztaty HSR w Gdyni

Rajd Śladami Przeszłości Gdańska 2018

Harcerze obstawiają mecze niepodległościowe

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl