Pierwszy Turniej Trójzęba

W dniu 16. sierpnia 2017 r. podczas Harcerskiego Pikniku organizowanego wspólnie z Miastem Gdańsk na Wyspie Sobieszewskiej odbył się Pierwszy Turniej Trójzęba, czyli turniej gdańskich hufców.

W Turnieju Trójzęba wzięły udział reprezentacje trzech gdańskich hufców: Gdańsk‑Śródmieście, Gdańsk‑Wrzeszcz‑Oliwa i Gdańsk‑Portowa. Dziesięcioosobowe reprezentacje walczyły o Trójząb Neptuna. Aby go zdobyć każda z reprezentacji musiała wykonać dziewięć zadań, w których liczyły się celność, szybkość, trochę sprytu i kreatywności oraz oczywiście współpraca. Hufiec, którego reprezentacja zdobyła najwięcej punktów zastał posiadaczem Trójzęba na najbliższe dwa lata.

Zadania, w których mierzyli się ze sobą harcerze, wykonywali również inni uczestnicy pikniku. Strzelanie z łuku i wiatrówki, wchodzenie po skrzynkach, budowanie jak najwyższej wieży z papieru, która utrzyma jak największy ciężar, rzucanie do celu piłeczką ping-pongową i lotką, wspólne rysowanie za pomocą markera przymocowanego do drążka na dziesięciu sznurkach czy wyścig z wodą na łyżce to tylko część atrakcji, które można było znaleźć na pikniku. Oprócz tego każdy mógł stworzyć własną przypinkę, najeść się grochówką i kiełbaskami z ogniska, posłuchać piosenek Słodkiego Całusa od Buby i Fali Zmiany oraz wziąć udział w krótkim szkoleniu z pierwszej pomocy.

Około godziny 16:30 nastąpiło ogłoszenie wyników Turnieju Trójzęba. Zwycięzcą pierwszej edycji został Hufiec Gdańsk-Śródmieście, który w wyniku zmagań turniejowych zdobył najwięcej punktów. Werdykt wspólnie ogłosili Komendanci Gdańskich Hufców – phm. Dawid Szymański, phm. Ewa Dręgowska-Lewosz i hm. Artur Lemański, a Trójząb na ręce druhny pwd. Basi Załęskiej, szefowej reprezentacji, złożył Wiceprezydent Miasta Gdańsk Pan Piotr Kowalczuk wraz z Komendantem Chorągwi druhem hm Arturem Glebko.

Ze sceny przenieśliśmy się do ogniska gdzie wspólnie z Kręgiem Seniorów „Korzenie” zaśpiewaliśmy kilka harcerskich piosenek i zakończyliśmy Piknik harcerskim kręgiem.

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Monika Drozdowska