preloder

Po seminarium

W sobotę 10.02.2018 r. w Domu Harcerza w Gdańsku odbyło się seminarium instruktorskie pt. „Logika logistyka. Uczestnicy dotarli na nie niemal z każdej strony Polski.

Poranek rozpoczęły trzy prelekcje wprowadzające w szczegółowe zagadnienia. Hm. Wojciech Cabaj, szef nowo otworzonego Zespołu ds. bezpieczeństwa przy Głównej Kwaterze ZHP, opowiedział o problemach z zachowaniem bezpieczeństwa w działaniach drużynowych. Pwd. Dorota Matusiak z Hufca Sopot opowiedziała o ujęciu projektowym w planowaniu działań logistycznych, a ja pozwoliłem sobie opowiedzieć o różnych modelach żywienia.
Połowę czasu całego seminarium poświęciliśmy pracy w grupach roboczych. Wszyscy uczestnicy podzielili się poprzez rozmiar wydarzeń, w któe zaangażowani są isntruktorzy wykonujący działania logistyczne. Grupa poświęcona małym formom programowym i kształceniowym to grupa, w której podstawowym założeniem była tożsamość pełnienia funkcji wiodącego organizatora i logistyka danego wydarzenia. Duże formy to grupa, gdzie logistyk jest członkiem większego zespołu i realizuje czyjąś wizję.

Wnioski z seminarium i dyskusji plenarnej, która odbyła się po pracy w grupach, pojawią się w harcerskim internecie w przeciągu dwóch tygodni od seminarium. Jedno jest pewne – to dopiero początek instruktorskiej dyskuji na temat roli instruktorów wspierających w przedsięwzięciach ZHP.

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za przybycie z hufców Gdańsk-Śródmieście, Wejherowo, Rumia, Gdynia, Suwałki, Otwock, Puławy, Toruń, Sopot, Lębork, Warszawa-Wola, Pabianice, Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa i Tczew.

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Jacek Grzebielucha
Członek Komendy Chorągwi Gdańskiej
ds. promocji

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.