preloder

Podsumowanie Półkolonii 2018

W minione wakacje po raz kolejny organizowane były półkolonie dla dzieci i młodzieży w Gdańsku. Każdy turnus trwał od poniedziałku do czwartku, dostarczając emocji i przeżyć wielu najmłodszym. Przedstawiamy Wam najważniejsze dane z podsumowania tego przedsięwzięcia.

W organizację zaangażowane były cztery szkoły: SP 12, SP 42, SP 86 i SP 19. Każdy turnus w każdej szkole obsługiwany był przez kierownika oraz kilkoro wychowawców, zapewniających właściwą opiekę w czasie zajęć. Do tego zaangażowana była kadra specjalistyczna, prowadząca zajęcia edukacyjne. – jak na przykład Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „ALFA”, prowadząca zajęcia z pierwszej pomocy.

Ostatecznie w półkoloniach z Chorągwią Gdańską ZHP udział wzięło 1111 osób. Składały się na to następujące liczby:

– W SP 12: 372 OSOBY,

– W SP 42: 369 OSÓB,

– W SP 86/19: 370 OSÓB (W TYM W SP 86: 180 OSÓB, W SP 19: 190 OSÓB).

W podziale na turnusy i szkoły prezentuje się to następująco:

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, współpracownikom oraz Miastu Gdańsk za fantastyczną kooperację, a wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie!

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Agnieszka Święcicka
Koordynator projektu
Półkolonie letnie w Chorągwi Gdańskiej 2018

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.