Portowe Zuchmistrzostwa 2017

Zuch stara się być coraz lepszy. A co z zuchmistrzem? Odbyły się pierwsze ZUCHMISTRZOSTWA Hufca Gdańsk-Portowa.

Kadra 2 Nowodworskiej Gromady Zuchowej "Wilczęta" zaprosiła do siebie kadrę 3 Gdańskiej Gromady Zuchowej "Kubuś Puchatek", aby realizować ostatni punkt prawa zucha w swoim życiu. Sześcioro przybocznych i funkcyjnych zdobyła sporo wiedzy oraz nowych znajomości. Uśmiech z twarzy uczestników schodził tylko na chwilę, by skupić się na twórczych i rozwijających zajęciach. Uczestnicy m.in. dowiedzieli się skąd czerpać inspirację i jak wdrożyć do swoich działań kierunki programowe podczas gry karcianej, zaś z zakresu pierwszej pomocy kształcili się dzięki pomocy OSP KSRG JOT Nowy Dwór Gdański, którzy udostępnili nie tylko salę, ale również fantoma. Świetnie się bawiliśmy i dużo nauczyliśmy. Za zajęcia integracyjne, o pomocach programowych i turniej z wiedzy o metodyce była odpowiedzialna pwd. Agata Szewczyk, gospodarz wydarzenia, zaś pwd. Nikola Chorałła opowiedziała m.in. o obowiązkach drużynowego na wielu polach. To dopiero pierwsze, albo bardzo owocne ZuchMistrzostwa!

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Agata Szewczyk